7 nupukat lahendust pääsesid konkursil edasi inkubatsiooniprogrammi

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
26. mai 2016


KÜSKi ja Heateo SA koostöös korraldataval nupukate lahenduste konkursil on selgunud need 7 algatust, mis pääsevad edasi läbi suve toimuvasse ideede inkubatsiooniprogrammi. 

7 parimat on Vaikuseminutid, Saagu Valgus, Uimastitarvitajate rehabilitatsioonikeskus, Topsiring, Kalamaja Avatud Kool, Õpilaste huvidest lähtuva õppimise ja õpetamise programm ja Rahvusvaheline maja. Täpsemalt saad nende algatuste kohta lugeda konkursi lehelt: http://lahendus.kysk.ee/algatused

Konkursile laekus 2. maiks kokku 85 ideed, mille seast valiti välja potentsiaalikamad 14, kes kutsuti konkursi nõuandva kogu ette oma ideid tutvustama. Oma lahenduste esitlemiseks oli ideede autoritel 5 minutit, mis muutis selge ja struktureeritud esitluse osakaalu lõpliku hinnangu juures küllaltki suureks. Konkursi korraldajatena soovisime, et kõigil ideede esitlejatel oleksid võrdselt head võimalused. Seetõttu palusime mõtlemis- ja suhtlusoskuste koolitusfirmalt SpeakSmart tuge.

Koostöös SpeakSmarti koolitaja Anna Karoliniga valmis virtuaalne pitchingu koolitus, mis andis esitlejatele teadmisi, millisel moel struktureerida oma esitlust ehk mida rääkida probleemipüstitusest, lahendusest ja meeskonnast ning kuidas vältida pitching tüüpi esitluste tüüpvigasid.

KÜSKi toetuste juhi Mari-Liis Dolenko sõnul selgus esitlustest, et ettevalmistuses ollakse väga erinevates faasides. On neid, kelle lahendus on veel üsna ideetasandil, kuid ka neid, kes on palju välismaiseid praktikaid uurinud või Eestis lahendusi testinud ning nüüd soovivad mõtted teoks teha ja terviklahendusi välja töötada. Potentsiaali on neil kõigil ja seetõttu otsustati ka algselt plaanitud 5-6 asemel 7 meeskonnaga edasi minna.

Mari-Liis lisas, et väljavalitud 7 lahenduse hulgas on neid, kes hakkavad mujal maailmas hästi töötavat mudelit siin katsetama. Näiteks Kalamaja Avatud Kool uudse projektiõppega või Vaikuseminutite lähenemine, mis tegeleb koolis laste tähelepanu ja meelerahu teemadega. Oma esimesed kogemused on saanud nii Saagu Valgus laste- ja perekeskused, mille baasilt nüüd üle Eesti toimivat kompaktset mudelit luuakse kui ka näiteks Topsiring, kes on juba katsetanud mõne suurürituse korraldaja peal eestlaste keskkonnateadlikkuse tõstmise ideed läbi taaskasutatavate topside kasutamise. “Kõikide kiirendisse pääsenud ideede ühisteks omadusteks on eestvedajate indu täis silmad, eesmärgistatud siht ja tugev usk, et nende lahendus ühiskonnas muutust looma hakkab,” lõpetas Mari-Liis.Suve jooksul saavad välja valitud 7 meeskonda inkubatsiooniprogrammis uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudelist, pitchimisest ja kommunikatsioonist. Vägevate mentorite ja algava inkubatsiooniprogrammiga saad pikemalt tutvuda http://lahendus.kysk.ee/inkubatsioon

Sügisel ootame kõigilt arenguprotsessi läbinud algatustelt juba korralike projekte ning nende põhjal valib KÜSKi nõukogu välja kuni 3 parimat, kellest igaühele annab kuni 25 000 eurot starditoetust.

Konkursi uudistega kursis olemiseks hoia silma peal eraldi kodulehel ja kindlasti ka Facebooki lehel.

Lisainfo:
Mari-Liis Dolenko, tel 655 64 23, e-post: mariliis@kysk.ee