Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Nupukate lahenduste konkurss


Tegemist on konkursiga, kuhu ootame nutikaid, mõjusaid ja uuenduslikke ideid, mis lahendaks teravaid ühiskondlikke probleeme. Konkursiga soovime panna inimesi vaatama tavapärastest lahendustest kaugemale, tooma mujal maailmas hästitöötavaid mudeleid Eestisse või luua ise täitsa uus lahendus. Konkursi esimene hooaeg on edukalt läbi - 2016 sügisel osutusid kolmeks võitjaks Kogukonnakool, Topsiring ja Vaikuseminutid.

Konkursil on mitu etappi, mis tagavad selle, et säravatest, kuid veel lihvimist vajavatest ideest võiks lõpuks areneda välja jätkusuutlik ja hea lahendus.
  • Esmalt toimub kevadel ideekorje, millele eelnevad ideede genereerimiseks mõeldud inspiratsioonipäevad 
  • Seejärel algab inkubatsiooniprogramm (ekspertide nõu, koolitused, idee viimistlemine) välja valitud ideedega meeskondadele
  • Viimasena ootame aasta lõpus programmi läbinud meeskondade projekte ning anname parimatele lahendustele starditoetuse.
 
Täpsemalt saad ühiskonda parandavatest ideedest ja konkursist lugeda veebilehelt lahendus.kysk.ee


Nupukate lahenduste konkurssi aitas KÜSKil 2015/2016 hooajal läbi viia Heateo Sihtasutus. Ideede soojendamiseks korraldatud inspiratsiooniõhtute ettevalmistamisel ja suvises inkubatsioonis olid meie partneriteks ka Speaksmarti väitluskoolitajad.