Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

14 vabaühendust asutasid Lapse Huvikaitse Koja

26.01.2010

25. jaanuaril toimunud vabaühenduste huvikaitsevõrgustiku II ümarlaual moodustati Lapse Huvikaitse Koda, kuhu kuulub 14 mittetulundusühingut, kes tegutsevad igapäevaselt selle nimel, et iga laps ja pere on märgatud ning väärtustatud.

Eestis on mitmeid laste õiguste eest seisvaid organisatsioone, kuid senini on puudunud koostööle ja ühtlustatud sõnumite jõule põhinev vabaühendustepoolne ennetav huvikaitse ning valmisolek olla pidevalt kaasatud poliitikate kujundamisse.

Huvikaitse Koda soovib olla otsustajatele tugevaks ja arvestatavaks partneriks laste- ja perepoliitika kujundamisel ning selle elluviimise üle järelvalve teostamisel.

Koda ühendab Perede ja Laste Nõuandekeskust, UNICEF Eestit, MTÜd Hea Algus, Pelgulinna Lastekaitse Keskust, Eesti Kasuperede Liitu, Eesti Laste ja Noorte Hoolekandeasutuste Ühendust, Eesti Lastevanemate Liitu, Rakvere Lastekaitse Ühingut, Viljandi Lastekaitse Klubi, Nõmme Lastekaitse Liitu, Ühendust Isade Eest, Eesti Lasterikaste Perede Liitu, Caritas Eestit ja SOS Lasteküla Eesti Ühingut.

Huvikaitsevõrgustiku rahastajaks on Kodanikuühiskonna Sihtkapital projekti „Laste ja perede heaks eestkõnelemisvõimekuse tõstmine" kaudu. Koja tegevust koordineerib MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskus.