Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

EMSL korraldab KÜSK toetusel koolituse MTÜ-de juhtidele

12.03.2010

Koolitus "Efektiivne aastaaruanne" 9. aprillil Tallinnas.

2010. aastast muutuvad mittetulundusühingute aastaaruanded registris avalikkusele kättesaadavaks. Ajal, mil huvi ühenduste tegevuse ning selles oma teadmiste, oskuste ja rahaga kaasalöömise vastu on pidevalt tõusmas, on hea aastaaruanne ühendusele suurepärane võimalus oma töö tulemuste tutvustamiseks. Hea aruanne annab kindlust nii rahastajatele kui ka vabatahtlikele, samas kui kehv aruanne võib nende poolehoiu hävitada. Hea aruanne võimaldab ligi tõmmata uusi kliente ja partnereid kõigist sektoritest, kehv peletab neid teiste juurde. Hea aruanne suurendab avalikkuse usaldust nii teie organisatsiooni kui ka kogu kolmanda sektori vastu, kehv õhutab jutte läbipaistmatust ja saamatust sektorist.

Koolitusel käsitletakse nii tegevus- kui ka finantsaruande koostamist ja mõjuvat vormistamist. Koolitusel osalenud oskavad kasutada aastaaruannet kasuliku vahendina oma organisatsiooni tulemuslikkuse hindamisel.

Koolituse ülesehitus:
• Tegevusaruande koostamine
o Mida on ühendusel ja kolmandal sektoril tervikuna võita headest aruannetest
o Kuidas mõõta organisatsiooni tulemuslikkust
o Kuidas vormistada oma aastaaruannet innustavaks ja loetavaks
          - Visuaalne kommunikatsioon: ütle seda graafikutega!

• Finantsaruande koostamine
o Muudatused aruannete registrile esitamisel
o Enamlevinud vead finantsaruannete tõlgendamisel ja koostamisel

Koolitajateks on Urmo Kübar ja Saima Mänd. Lisaks loenguvormis teooria esitamisele toimub aktiivne arutelu osalejatega ja rühmatööd praktiliste näidetega. Koolituse maht on 8 akadeemilist tundi.

Koolitus toimub reedel 9.aprillil kl 10-18. Kohast teavitatakse juba registreerunuid.

Osavõtt on tasuline - 150 krooni osaleja kohta, mis tasutakse registreerimisejärgselt KÜSKi poolt saadetava arve alusel. Kui soovijaid on rohkem, teevad korraldajad oma valiku.

Registreerimise aadress on kysk@kysk.ee.

Lisainfo:
Elina Kivinukk
EMSLi koolitusjuht
elina@ngo.ee