Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

EV100 juubeliaasta kestab: taotlusvoor EV100 kingitustest teavitamiseks ootab taotlusi 12. aprillini

09.04.2018


KÜSK ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond avasid uue taotlusvooru, mis pakub toetusi Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kingitustest teavitamiseks ja nende jäädvustamiseks. Taotlusvoor on jätkuks möödunud aasta samalaadsele toetusvõimalusele. Taotlusi saab esitada kuni 12. aprillini.
 
„Tänaseks on Eesti küll ametlikult 100-aastane, kuid juubeliaasta kestab edasi ning igal nädalal ootavad avamist kümned kingitused. EV100 teavitustegevuste taotlusvoor on ka sel korral mõeldud selleks, et julgustada kõiki kingituste tegijaid mõtlema sellele, kuidas eestimaalased nende toredatest algatustest teada saaksid ning kuidas oma tegevusi ajalukku jäädvustada. Nii saame üheskoos kingitustes osa tulevikuski,“ ütles Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.
 
Toetust saab küsida näiteks avamissündmusteks, objektide puhul nende märgistamiseks, reklaamiks meediapildis ning videoklippide, kroonikate ja trükiste tootmiseks. Samuti toetatakse teavitustegevustega seotud tööjõukulusid.
 
Eelmise taotlusvooru vastu oli huvi väga suur ja hoogu anti juurde nii suurematele kui väiksematele algatustele. Näiteks toetati tookord Viljandi pärimusmuusika festivali, tänavakunstifestivali Rural Urban Art Põlvamaal ning näituse „Minu kodukoha 100 kunstiteost Eestile“ avamist.
 
Nii nagu eelmiselgi korral, on ka sel korral taotlemine kahes kategoorias – väikesemahuliste teavitustegevuste jaoks saab küsida 200 kuni 3 000 eurot, suuremateks aga 3 001 kuni 10 000 eurot. Toetusteks on kokku ette nähtud vastavalt 80 000 ja 70 000 eurot. Enne taotlemist peab tegevus, mille teavitamiseks või jäädvustamiseks tuge küsitakse, olema lisatud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse
 
Lisainfot taotlemisest ja toetustest saad lugeda siit.


EV100 ja KÜSK on ühiste taotlusvoorudega andnud hoogu algatustele, mis on mõeldud meie ühise Eestimaa suure juubeli tähistamiseks. Lähenevast Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ja kingitustest saab lähemalt lugeda aadressilt www.EV100.ee.