Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Kodanikuühiskonna Sihtkapital toetab 25 sotsiaalse ettevõtluse äriplaani koostamist

11.01.2010

08. jaanuaril 2010 toimunud koosolekul otsustas KÜSK nõukogu toetada 25 organisatsiooni sotsiaalse ettevõtluse äriplaani koostamist perioodil jaanuar - märts 2010.a. kokku 1 284 267 krooni ulatuses.

Toetuse saajad esindavad väga erinevaid ühiskonnagruppe, seetõttu on ka tulevased teenused suunatud kirevale sihtgrupile, kelle hulgas on lapsi ja koolinoori, külaliigutajaid, puuetega inimesi, patsiente, keskkonna- ja loomakaitsjaid, rahvakultuuri edendajaid jt.

Toetuslepingute allkirjastamine ning KÜSK nõuetest informeerimine toimub 15. jaanuaril. Pärast seda saavad organisatsioonid kohe käivitada kaasava protsessi äriplaanide valmimiseks, mille tulem peab jõudma sihtkapitalile järjekordseks hindamiseks 14. Aprilliks. KÜSK hindab koostatud äriplaane, valib neist parimad ja rahastab nende elluviimist. Taotlusvooru vahendite maht on kokku 6,5 miljonit krooni.

Kodanikuühenduste tegevusvõimekuse programmi sotsiaalse ettevõtluse taotlusvooru esitati kokku 44 projekti. Tehnilises voorus langes välja 9 taotlust, mis ei vastanud programmi tingimustele ja nõuetele.

Sotsiaalse ettevõtlusena käsitletakse antud taotlusvoorus mittetulundusühenduste poolt soovitud sotsiaalsete ja keskkonnamuutuste saavutamiseks ettevõtluspõhimõtetel rajanevate tegevuste ning püsiva omatulu teenimise meetmete käivitamist.

Lisateave:
Kaja Kaur
KÜSK programmide juht
Tel 655 64 23, 52 20716
Kaja.kaur@kysk.ee