Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSK sai esimeste seas Mitmekesisuse märgise

22.03.2018


Eile, 21. märtsil anti KÜSKile ja 16-le teisele Eesti ettevõttele ja organisatsioonile üle mitmekesisuse märgis "Austame erinevusi". See kinnitab, et meie jaoks on mitmekesisus konkurentsieelis ja oluline väärtus ning austame kõigi oma töötajate ja klientide mitmekesisust."Märgis on meile ennekõike kohustus tegeleda nende väärtustega kindlamalt ja sihipärasemalt ning olla väärtuste levitamisel ühiskonnas aktiivsem," ütles märgise kättesaamisel KÜSKi juhataja Agu Laius.

„Märgise omanikud on märgilised organisatsioonid igas mõttes – nad osutavad trendidele ja pakuvad lahendusi,“ ütles Eesti Inimõiguste Keskuse võrdse kohtlemise valdkonna ekspert Kelly Grossthal. "Erinevuste austamisest võidavad kõik tööturu osapooled, seejuures – austus on tegusõna.“

Märgise saavad tööandjad näevad mitmekesisuses väärtust, koostatud on plaan mitmekesisusega tegelemiseks ning töökeskkond tagab võrdsed võimalused kõigile, sõltumata erinevustest. Mitmekesisuse märgise „Austame erinevusi“ said KÜSKi kõrval ka Swedbank, My City Hotel, Kaubamaja, SEB Pank, Estanc, Manpower, Koduekstra, HAVI Logistics, Tieto Eesti, ISS Eesti, Advokaadibüroo LMP, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Helpific, Sotsiaalministeerium, Häirekeskus ja Tööinspektsioon.

Märgise andis üle tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.

Samal päeval toimus ka Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Inimõiguste Keskuse korraldatud konverents "Vanus on vaid number! Kas ka tööturul?", mis oli pühendatud vanuselisele mitmekesisusele. Konverents on järelvaadatav postimees.ee veebis aadressil http://bit.ly/2IJQFb6.