Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSK tähistas 25. aprillil mitmekesisuse päeva

25.04.2018

Kolmapäeval, 25. aprillil toimus üle Eesti neljandat korda mitmekesisuse päev, et märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Tähistamises osales ka KÜSK. 

Nagu igal aastal, oli ka sel aastal kõigil tööandjatel, organisatsioonidel ja eraisikutel on võimalik lüüa päeva väärtuste tutvustamises kaasa ja korraldada oma ettevõttes või organisatsioonis mõni huvitav üritus.

Tänavuse aasta fookus oli toidul. Seepärast tähistas KÜSK mitmekesisuse päeva sündmusega, mille eesmärk oli märgata maailma mitmekesisust, nautides erinevate toitude maitseid ja õppides uusi teadmisi.

Iga töötaja tutvustas fotode ja faktidega riiki, mida ta külastanud on. Samuti pakkus ta just sellele riigile omaseid toite, mida ka üheskoos degusteerisme. Sündmuse lõpetasime temaatilise dokumentaalfilmi "Ära karda mind" ühisvaatamise ja sellele järgnenud vestlusega. Mõtlemapanev dokumentaalfilm "Ära karda mind"  näitab elu Eestis läbi puuetega inimeste kogemuste ja arvamuste. Kõiki sel päeval korraldatatud sündmusi saad näha siit.

Eelmisel aastal tähistas mitmekesisuse päeva ligi 40 asutust, ettevõttet ja organisatsiooni, kelle ettevõtmisel pöörati päevale töötajate, klientide, õpilaste, seltsiliikmete tähelepanu umbes 80 erinevas kohas üle Eesti. Mitmekesisuse päeva korraldab Eesti Inimõiguste Keskus