Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSK toetab jätkuvalt häid ideid

28.07.2009

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali heade ideede toetusprogramm on kujunenud edukaks. 2008. aasta eelarvest toetati 8 organisatsiooni tegevust 3,3 miljoni krooniga. Selle abil täienes oluliselt MTÜ THINK Eesti eestvedamisel puuetega inimeste koolitus-, nõuande- ja suhtlusportaal; MTÜ Mõnus Tegu viis koostöös mitmete noorteorganisatsioonidega läbi uuringu, mis on nende edasise töö aluseks; MTÜ Mulgimaa Miss tegi ulatusliku teavituse noortele interneti ohtudest ja nendest hoidumisest; Eesti Roheline Liikumine käivitas projekti „Eesti rattarikkaks!" ja saavutas väga häid tulemusi. Oluliseks ettevõtmiseks oli ka üleriigiliste mõttetalgute „Minu Eesti" korraldamine. Lõppjärku on jõudnud EMSL, Heateo Sihtasutuse ja MTÜ Õnnepank heade ideede rakendamine.

2009. aastal on sihtkapitali toel käivitatud 5 uut heade ideede projekti, mille kohta saab teavet SIIT.

Heade ideede toetusprogramm on pidevalt avatud konkurss, kuhu võib taotlusi esitada jooksvalt. Nii ootab sihtkapital jätkuvalt uusi uuenduslikke kodanikualgatuslikke sotsiaalseid muutusi taotlevaid ideid.

Jätkuvalt on avatud ka reisitoetuste taotlemine, mille kaudu saab personaalseid toetusi inimene, kes on kutsutud rahvusvahelisele üritusele tutvustama Eesti kodanikuühiskonna tegemisi.

Juba praegu on aeg hakata mõtlema ka järgmisele aastale. KÜSK kavandab 2010. aastal rahastavate taotlusvoorude teemasid ja tingimusi ning kuulutab need välja septembris-oktoobris. Kodanikuühiskonna uuringutega tegelevatelt organisatsioonidelt ootame peatselt taotlusi 2010. aasta uuringustipendiumite taotlemiseks.

Täpsem teave avatud taotlemisvõimaluste kohta on kättesaadav SIIT. Meelsasti jagavad teavet ka KÜSK töötajad.