Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Nupukate lahenduste inkubaator


Ootame NULA nupukate lahenduste inkubaatorisse nutikaid, mõjusaid ja uuenduslikke ideid, mis lahendaks teravaid ühiskondlikke probleeme. Soovime panna inimesi vaatama tavapärastest lahendustest kaugemale, tooma mujal maailmas hästitöötavaid mudeleid Eestisse või luua ise täitsa uus lahendus. NULA esimene hooaeg on edukalt läbi - 2016 sügisel osutusid kolmeks võitjaks Kogukonnakool, Topsiring ja Vaikuseminutid - ning 2017. aasta hooajal esitati ideekorjesse 71 lahendust, kelle seast on uude inkubaatorisse valitud järgmised kuus toredat algatust.

NULA koosneb mitmest etapist, mis tagavad selle, et säravatest, kuid veel lihvimist vajavatest ideedest võiks lõpuks areneda välja jätkusuutlikud ja mõjusad lahendused.
  • Esmalt toimub kevadel ideekorje, millele eelnevad ideede genereerimiseks ja mõttekaaslaste leidmiseks mõeldud inspiratsiooniõhtud
  • Seejärel algab inkubatsiooniprogramm (ekspertide nõu, koolitused, idee viimistlemine) kuuele parima ideega meeskondadele
  • Viimasena ootame aasta lõpus nii NULA kui ka teiste arenguprogrammide ja inkubaatorite läbijate projekte ning anname kuni kolmele parimale lahendustele 25 000 suuruse starditoetuse.
 
Täpsemalt saad ühiskonda parandavatest ideedest ja NULA inkubaatorist lugeda veebilehelt nula.ee


Nupukate lahenduste inkubaatorit aitab KÜSKil läbi viia Heateo Sihtasutus. NULA inkubaatori läbiviimisel osalevad partneritena ka Fontes, PWC ja Transferwise.