Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Selgusid seitse ühiskondlikku algatust NULA inkubaatorisse

27.04.2018

Ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaatorisse pääsesid kolmandal hooajal Edulab, Seniorship, Tugitakso, Klassijuhataja arenguprogramm, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus, ESTudent ja HopeHolders.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuste juhi Mari-Liis Dolenko sõnul oli inkubaatorisse pääsemisel oluline roll kohapealsetel esitlustel. „Edasi said meeskonnad, kelle silmist paistis kirg teema vastu ja kes on valmis töötama oma lahendusega järgmise poole aasta jooksul ka siis, kui see tähendab esialgse mõtte ümberkujundamist. Nupukaid lahendusi on sügiseks oodata nii hariduse, noorte, erivajadustega inimeste, eakate kui kogemusnõustamisega seotud teemadel,“ lisas Dolenko.

“Kuuekuulises inkubaatoris saavad osalejad oma lahendust testida ja täiendada. Koolituste käigus saab selgemaks sihtgrupp, finantsmudel, kommunikatsioonikava ja palju muud. Olulisel kohal on ka personaalne mentorlus, mida pakuvad algatustele oma ala tipud,” kommenteeris Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge inkubaatoris toimuvat.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse esitati sel aastal 79 uudset ideed ühiskondlike probleemide lahendamiseks. Neist 13 said võimaluse esitleda oma ideed hindajatele, kes valisid välja seitse inkubaatorisse pääsejat. Korraldajad tunnustavad kõiki ideede autoreid uuendusliku lähenemise ning ühiskondlike probleemide peale mõtlemise eest.

Inkubaator saab alguse mais ning kestab kuni oktoobri lõpuni. Kõik seitse ideed saavad kandideerida ka kuni kolmele algatusele antavale 25 000-eurosele starditoetusele. 

Tutvu ideede kirjeldustega NULA kodulehel