Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Teavitustegevuste taotlusvoorust saab lisahoogu 56 Eestile pühendatud sünnipäevakingitust

05.06.2018


Enam kui 50 Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks tehtavat kingitust saavad KÜSKi ja EV100 korraldustoimkonna toel lisahoogu teavitustegevusteks ning algatuste jäädvustamiseks. Märtsis avatud taotlusvoorust taotles toetust kokku 177 algatust kogusummas 878 435,16 eurot. Toetusi eraldati kokku ligi 150 000 eurot.
 
„Eesti Vabariigi juubeliaasta teises samalaadses taotlusvoorus toetati mitmeid põnevaid väiksemaid ja suuremaid algatusi, et need jõuaksid laiema ringi inimesteni ning saaksid jäädvustatud ka järeltulevate põlvede jaoks,“ kommenteeris taotlusvooru tulemusi KÜSKi toetuste juht Mari-Liis Dolenko.
 
Nii saavad hoogu juurde näiteks septembris Narvas toimuvad ooperipäevad „ContempArt 2018“, Järvamaa laulu- ja tantsupidu „Oleks minu olemine“ ja muusikafestival „Kaparock 2018“.  Suuremamahulistest algatustest toetati näiteks äsja lõppenud 37. Tallinna Vanalinna Päevi „Sada sammu sajandis“ ja sel nädalavahetusel Tallinnas ning Tartus toimuvat Tänavatoidufestivali, mis teeb kummarduse kohalikule kokakunstile.
 
Kõigi toetatud projektidega saab tutvuda KÜSKi kodulehel aadressil www.kysk.ee/toetatud-projektid.
 
EV100 ja KÜSK on ühiste taotlusvoorudega andnud hoogu algatustele, mis on mõeldud meie ühise Eestimaa suure juubeli tähistamiseks. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ja kingitustest saab lähemalt lugeda aadressilt www.EV100.ee.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital on siseministeeriumi haldusala organisatsioon, mille eesmärk on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Erinevate konkursside ja taotlusvoorudega on arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti, sealhulgas EV100 kingitusi.

Lisainfo:
Katriin Pannal
katriin@kysk.ee
tel 656 0468; 516 5825