Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Vabaühenduste majandusliku elujõulisuse 2018. aasta vooru toetusesaajad on teada

17.08.2018


Augusti alguses rõõmustasime kokku 25 vabaühendust üle Eesti, kes said KÜSKilt tuge oma ühingu majandusliku elujõulisuse kasvatamiseks. Kokku andsime toetusi ligi 310 000 euro eest.

Mitmed ühingud plaanivad toetusega edasi arendada oma teenuseid, et need veel paremini sihtrühma vajadustele vastaksid või luua suisa uusi teenuseid, pakette. Nende teemadega tegelevad näiteks MTÜ Hoolekoda, EELK Urvaste Püha Urbanuse Kogudus, Alutaguse Matkaklubi ja MTÜ Eriline Maailm. Järgmise aasta jooksul saavad uue näo mitme ühingu koduleheküljed, et nende poolt pakutav sihtrühmale või ka potentsiaalsele toetajale, annetajale selgem oleks. Teiste hulgas Tartu Rahvaülikool, MTÜ Avitus, Varjupaikade MTÜ ja SA Noored Olümpiale.

Selleks, et teenuse osutamise kvaliteeti parandada renoveerivad mitmed ühingud oma ruume või soetavad vajalikke vahendeid, näiteks Kärdla Nukuteater, Lasnamäe Huvikool, Eesti Tantsuagentuur ja MTÜ Ökokratt. Spark Makerlab mõtleb läbi oma inseneeria-alaste teenuste turundus- ja kommunikatsiooniplaane, MTÜ Nähtamatud Loomad, Eestimaa Looduse Fond tegelevad annetuste süsteemi parema läbimõtlemisega, Päästeliit panustab oma veebilehel e-poe arendamisse.

Toetusi andsime veel teistelegi nii piirkondlikele kui üleriigilistele ühingutele ja neist saab lähemalt lugeda siit (2018 vabaühenduste majandusliku elujõulisuse taotlusvoor). Järgmisel aastal on vabaühenduste võimekuse kasvatamiseks ja arenguhüpete tegemiseks KÜSKil kavas mitmeid uuendusi. Lähemalt tutvustame plaane oktoobri keskpaigas peale KÜSKi nõukogu järgmist koosolekut.


 
Lisainfo: 
Katriin Pannal 
katriin@kysk.ee 
tel 656 0468; 516 5825