Ameerika sotsiaalse innovatsiooni üks eesvedajatest tuleb 7.-8. juunil Eestisse kogemusi jagama
Tallinnas Telliskivi loomelinnakus toimub 7.-8. juunil tasuta rahvusvaheline seminar “Sotsiaalse innovatsiooni planeerimise ja elluviimise praktikad”, mida korraldab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja KÜSKi juures tegutsev Sotsiaalse Innovatsiooni Kompetentsikeskus.
Loome koos selgust, mis on sõnapaari “sotsiaalne innovatsioon“ taga ja kuidas me seda ise saame rakendada ning endi kasuks tööle panna.
Seminari peaesineja on USA-st pärit USA teadlane ja sotsiaalse innovatsiooni praktik Debbi D. Brock, kes tugineb oma aastatepikkusele kogemusele. Debbi tutvustab sotsiaalse innovatsiooni võimalusi ning jagab USAs ja teistes välisriikides muutusi toonud nutikaid lähenemisi ning haarab meid kaasa praktilisse sotsiaalset mõju suurendavate strateegiate loomise protsessi.
Seminar toimub Telliskivi loomelinnakus asuvas sotsiaalses ettevõttes Vivita, aadressil Telliskivi 60a/5. Vaata asukohta siit.
Registreeri ennast seminarile hiljemalt 3. juuni jooksul (kui kohad täituvad varem, siis registreerimine suletakse) siin.
Loe ka peaesineja tutvustust:
Debbi D. Brock on rahvusvaheliselt tunnustatud sotsiaalse ettevõtluse ekspert ning koolitaja ja sotsiaalsete muutuste eestkõneleja, keskendudes sotsiaalse mõju suurendamise ja ettevõtlushariduse temaatikale.
Aastal 2021 asus ta tööle Catalyst2030 süsteemse õppe ja arengu toetajana, kus ta tegutseb käsikäes teiste sotsiaalsete muutuste juhtidega üle maailma. 2018. aastal käivitas ta sotsiaalse muutuse uuendajate veebipõhise platvormi, mis jagab uuenduslikke õppe- ja kogemustegevusi õppejõududega üle maailma, mis võitis USASBE Excellence in Innovative Pedagogical auhinna.
2011. aastal pälvis ta AshokaU auhinna Distinguished Service to the Field of Social Entrepreneurship Education ja 2015. aastal USASBE auhinna Best Paper in Social Entrepreneurship.
Brock on nõustanud erinevaid organisatsioone, sealhulgas Rahvusvahelist Tööorganisatsiooni, Sullivan Foundation Service and Social Entrepreneurship programmi ja Rahvusvahelist Hariduse Instituuti (Fulbright). 2011. aastal töötas ta Oxfordi ülikooli jaoks välja esimese sotsiaalse ettevõtluse online-kursuse. Brocki hiljutiste publikatsioonide hulka kuuluvad Multi-Disciplinary Involvement in Social Entrepreneurship Education: A Uniquely Threaded Ecosystem ja Using the Social Entrepreneurship Model to Teach Engineering Students How to Create Lasting Change. Ta on omandanud doktorikraadi ärijuhtimises Northcentral University’s San Diegos, Kalifornias. Debbi elab Põhja-Carolinas.
Debbi on spetsialiseerunud järgmistele valdkondadele: sotsiaalne ettevõtlus, sotsiaalse mõju suurendamine, eestkõnelemine, nõustamine ja jätkusuutlikud ärimudelid.
Catalyst2030 on ülemaailmne sektoriteülene sotsiaalsete ettevõtjate ja sotsiaalsete innovaatorite liikumine, kes jagavad ühist eesmärki luua uuenduslikke, inimkeskseid lähenemisviise ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamiseks aastaks 2030. Vaata lisaks: catalyst2030.net
Seminar toimub Euroopa Liidu ja siseministeeriumi poolt rahastatud Sotsiaalse Innovatsiooni Kompetentsikeskuse projekti raames ning programm viiakse ellu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF) rahastusel. Rohkem infot BAFF-i stipendiumide ja lektorite toetuste kohta leiate, külastades kodulehte www.balticamericanfreedomfoundation.org.
Evelyn Valtin
projektijuht
- Šveitsi-Eesti koostööprogrammi meetme „Sotsiaalse kaasatuse toetamine“ sotsiaalse innovatsiooni komponendi juhtimine