Arvamussuvi alustab kohe. Viljandi ja Äksi eelarvamusfestivalid soojendavad Paide põhifestivali juba juulis!

Priit Põiklik
1. juuli 2024


Suve oodatuim arutelusündmus Arvamusfestival toimub tänavu 9.-10. augustil Paides, kuid sellele eelneb mitmeid põnevaid üritusi. Paides toimuva Arvamusfestivali kava ei ole veel teada, see kuulutatakse välja mõne aja pärast.

Üks arvamusfestivali eel-sündmustest on kolmas Viljandi [eel]arvamusfestival, mis toimub 6. juulil.

Praegu toimub Viljandi [eel]arvamusfestivali ideekorje. Korraldajad kutsuvad kõiki huvilisi üles oma ideid esitama. Festivalil on neli aruteluala: Viljandi linn, tark linn ja kaks noorteala. Aruteluteemasid saab esitada veebivormi kaudu https://forms.gle/VUFWmu632kcLxny98  12. juunini (k.a) 2024. Festivali programmi pääsevad ideed selguvad juuni keskpaigas. Lisainfot saab Viljandi [eel]arvamusfestivali Facebooki lehelt.

Viljandi [eel]arvamusfestival on osa üle-eestilisest arutelusarjast, mis toimub enne suurt Arvamusfestivali Paides. Viljandis peetakse seda sündmust juba kolmandat korda. Festivali korraldajad soovivad tänavu keskenduda noortele ning kutsuvad inimesi arutlema teemadel, mis puudutavad noorte mõtteid, unistusi ja vajadusi. Arutelud keskenduvad sellele, kuidas luua noortele toetavat ja inspireerivat kasvuruumi ning kuidas noorte hääl ühiskonnas kuuldavaks teha.

Teine on Äksi [eel]arvamusfestival 2024, mis toimub 20. juulil.

Arutelud toimuvad kolmel laval. Teemaks KUNST ja KESKKOND. Sündmus toimub vabas õhus laupäeval 20. juulil kell 11-21 Jääaja Keskuse juures Äksi kivipargis. Õhtu lõpetab meeleolukas LONITSEERA kontsert Jääaja Keskuses (piletiga). Lisaks toimuvad parvesõidud ja töötoad ja palju erinevaid tegevusi. Festivalile on oodatud kõik, kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel. See on koht, kus leida mõttekaaslasi, aga ka uusi ideid, vaatenurki, seisukohti ning lihtsalt mõnusalt aega veeta. Festivalil saad teada, millest Eesti inimene mõtleb, mis talle muret või rõõmu teeb.

Äksi [eel]arvamusfestival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartu

Eelüritused, nagu Viljandi [eel]arvamusfestival, pakuvad suurepärast võimalust kogukonnal kokku tulla ja arutleda olulistel teemadel, valmistades ette pinnast suureks Arvamusfestivaliks Paides. Tule ja osale, sest iga arvamus loeb!

Lisainfo Viljandi sündmuse kohta:

Heldi Ruiso Viljandi [eel]arvamusfestivali ja Loov Viljandi kogukonna eestvedaja www.facebook.com/loovviljandi 

Lisainfo Äksi sündmuse kohta: Kadri Valner, kadri.valner@gmail.com jaaaeg.ee

Siit leiab Paides toimuva n-ö suure Arvamusfestivali KONTAKTID