Eesti ühiskonna tõved otsivad ravimit. Eesti Päevalehe uus arvamussari tõttab appi
Taas alustab koos NULAga kaheksandat hooaega Heateo Sihtasutuse, SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Eesti Päevalehe artiklisari, milles säravad ja soravad mõtlejad otsivad lahendusi Eesti ühiskonna valupunktidele.
Artiklid ilmuvad nii Eesti Päevalehe paberlehes kui ka arvamusveebis (epl.ee/arvamus).
Esimene artikkel on juba ilmunud ja selle kirjutas Kristina Birk-Vellemaa. Tema arutluse sisuks oli see, et meie seksuaalhariduses räägitakse palju ohtudest ja liiga vähe naudingutest.
Sarja „Mis on pildil valesti?“ eesmärk on inspireerida Eesti inimesi mõtlema teravatele ühiskondlikele probleemidele ja pakkuma neile lahendusi ning osalema sotsiaalse ettevõtluse ideekonkursil.
Seekordne artiklisari keskendub tervisele – sealhulgas vaimsele – ehk toob päevavalgele meie elu valukohad, annab neile „diagnoose“, aga pakub välja ka „ravimeid“.
Sellega seotult ja samal ajal otsib 31. märtsini sotsiaalseid valukohti ja lahendusi Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator NULA (nula.ee).
NULA inkubaator on ellu kutsutud, et aidata nutikalt lahendada ühiskondlikke probleeme (olgu need seotud noorte vaimse tervise, veipimise, autostumise või hoopis riiete ületarbimise vm probleemiga), kuid sama oluline on koolitada ka tulevasi sotsiaalseid ettevõtjaid, kellel oleksid oskused ja teadmised, kuidas selliseid tähtsaid teemasid mõjusalt lahendada.
Kolmel parimal algatusel, mis läbivad pooleaastase inkubaatoriprogrammi, on võimalik saada idee elluviimiseks 25 000-eurone stardikapital. Eelmisel aastal olid programmi valitutele toeks näiteks Veriffis, Pipedrive’is ja Playtechis töötavad mentorid.
Inkubaatorist on kasvanud välja näiteks elujõulised maailmamuutjad Jututaja, Vaikuseminutid ja Asendusõpetajad.
Vahendatud Eesti Päevalehe /Delfi arvamusveebi kirjutist.