Eelmisel nädalal edukalt toimunud mõjujõufestival “Impact day” tuleb 2023. aastal taas

Priit Põiklik
21. okt. 2022


Reedel, 7. oktoobril leidis Põhjala tehases aset Baltikumi esimene ja ühtlasi suurim mõju- ning jätkusuutlikkuse festival Impact Day. Lavalaudadel astus üles pea sada eestimaalastele tuntud mõjuloojat ja esialgsetel andmetel täitus tehase angaar 1458 osalejaga.

Vaata, milline nägi Baltikumi suurim jätkusuutlikkuse festival välja läbi kaamerasilma – pildigalerii ja 2-minutiline aftermovie on avalikustatud! Klõpse tegid Kiur Kaasik, Silver Gutmann ja Helen Hunt. Video pani kokku Pixel Media. Vaata videot. Vaata galeriid.

Järgmine festival toimub 5.-6. oktoobrini 2023. aastal ja sellele saab juba pääsme osta siit.

Festivali peakorraldaja Merili Ginteri sõnul ületas osalejate arv selgelt korraldajate ootusi-lootusi. “Pool aastat tagasi sõnastasime korraldajatega eesmärke ja seadsime sihiks ligikaudu poole väiksema osavõtjate arvu kui on tänane reaalsus. Väga äge, et Eestis on nii palju inimesi, kes soovivad luua reaalset mõju, kes soovivad, et maailm meie ümber oleks parem, kes tahavad oma sõnade ja tegudega veelgi kaugemale jõuda,” ütles Ginter.

Kolmel laval (Pealava, Mõjulava, Inspiratsioonilava) toimusid lisaks haaravatele ettekannetele praktilised töötoad, arutelud ja paneeldiskussioonid. Lisaks oli festivalil enam kui 40 ettevõttega esindatud messiala. Üritusele tulnud said toimuvast ammutada üksjagu inspiratsiooni, omandada uusi oskusi ja omavahel võrgustuda.

Mõjuloojatest esinejaid-kõnelejaid oli festivalil kokku ligi sada. Lisaks Realole astusid üles näiteks Martin Villig (Bolti kaasasutaja), Madis Toomsalu (LHV Groupi juht), Taavi Veskimägi (Eleringi juhatuse esimees), Allan Parik (SEB Eesti juht), Reet Aus (Eesti üks tuntumaid disainereid) ja Lauri Lugna (EAS/Kredex juhatuse esimees).

Festivalile tõmmati joon alla ligi kolmetunnise meelelahutusliku osaga Impact Show 2022.

Juba praegu saab öelda, et Impact Day tuleb ka uuel aastal. Plaanid on suured, üritus kasvab igas mõttes, aga kõigest lähemalt juba õige pea! 

Vahendatud kokkuvõtlikult MTÜ Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik teadet