Eesti Ettevõtlike Noorte Koja tegevus loob eeldused positiivseteks muutusteks ühiskonnas
Möödunud nädalavahetusel leidis aset rahvusvaheline konverents “Arts of Survival in Borderless Business”, mis keskendus arengustrateegiatele äris, karjääris, tiimitöös ja isiklikus heaolus tänapäeva piirideta maailmas. KÜSK toetas konverentsi rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste konkursi raames 4294,38 euroga. Lisaks toetas KÜSK reisitoetuste konkursi kaudu maineka peakõneleja Jay Johnsoni osalemist 2750 euroga.
19.–22. septembril toimunud konverents tõi Tartusse kokku nimekaid esinejaid ja ligi 200 osalejat ning selle organiseerisid JCI Estonia (Eesti Ettevõtlike Noorte Koda) ning JCI Toomemäe.
Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 lisaprogrammi kuulunud konverentsi peakorraldaja Anne Rebenits ja JCI Estonia president Merlin Mängel selgitasid, et JCI ülemaailmse võrgustiku eesmärk on pakkuda inimestele võimalust ühiskonnas positiivseid muutusi luua. „Saab teha nii ettevõtlus- kui heategevuslikke projekte, võimalusi on väga palju,“ märkis Anne.
Merlin omalt poolt rõhutas, et liidriks olemine ei tähenda alati juhiks arenemist, vaid see tähendab ka isikliku elu ja erialase karjääri juhtimist. „JCI on praktika tegemise koht, kus saab näidata initsiatiivi ja õppida toetavas keskkonnas,“ lisas ta, selgitades, et võrgustikus väärtustatakse initsiatiivi ja isiklikku arengut.
Eestis on JCI tuntud sõnapaari ettevõtlikud noored all ja ka JCI Estonia tõlgitakse kui Eesti Ettevõtlike Noorte Koda, kuid siiski ei piirdu tegevus üksnes äriettevõtlusega. Ettevõtlikkus hõlmab ka aktiivsust ja elukestvat õpet. JCI tegevust toetavad neli põhisammast: kogukonda panustamine, eneseareng, ettevõtlus/äri ning rahvusvahelisus.
Merlin tõi esile võrgustiku mitmekesisuse: „Minu tiimis tegutsevad IT-ekspert, õpetaja, advokaat, värske ema, turundusinimene ja ettevõtja.“ See võimaldab inimestel õppida mitte ainult isiksustena, vaid ka professionaalidena erinevatel elualadel.
JCI Estonia algusaastad ulatuvad 1980ndatesse, mil loodi suhted Helsingi JCIsse kuuluvate üliõpilastega. Tänapäeval on Tallinna ja Helsingi kojad jätkuvalt tihedates sõprussuhetes, mis avab uusi võimalusi rahvusvaheliseks koostööks ja teadmiste vahetamiseks. Konverentsi teema “Borderless Business” tõi esile piirideta ettevõtluse võimalused ajastul, kus digitaalne suhtlus on igapäevane.
Merlin toonitas, et koos on loodud vastastikust usaldust; võrgustik on globaalne ja vajadusel leiab võrgustikust kergesti kontakte. „Eestis toimunud 2019. aasta JCI Maailmakongress oli oluline verstapost, mis aitas kaasa meie riigi hea maine loomisele ja usalduse võitmisele rahvusvahelisel tasandil,“ märkis Merlin.
Seegi JCI Estonia konverents demonstreeris, kuidas noorte ettevõtlikkuse arendamine ja rahvusvaheline koostöö võivad tuua kaasa positiivseid muutusi ühiskonnas. Avatud suhtluse ja koostöö kaudu sünnivad uued ideed ja värsked mõttemustrid, mis aitavad kaasa jätkusuutlikkusele ja innovaatilise tuleviku loomisele. Loodetavasti jätkab JCI oma missiooni, inspireerides noori üle kogu maailma olema ettevõtlikud ja loovalt mõtlema ning enda ja oma kogukonna jaoks kestvat mõju looma.
Konverentsil olid kohal KÜSKi rahvusvahelise koostöö meetmete koordinaator Sandra Paulus ja Tartu Ärinõuandlas tegutsev vabaühenduste konsultant Kadri Pau.
Fotod: Väino Pool ja Sanda Paulus/KÜSK
Sandra Paulus
koordinaator
- Šveitsi-Eesti koostööprogrammi meetme „Sotsiaalse kaasatuse toetamine“ sotsiaalse innovatsiooni komponendi tegevuste koordineerimine