Esita kandidaat kodanikupäeva aumärgile ja aasta kodaniku aunimetusele

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
26. okt. 2021


Kandidaate kodanikupäeva aumärgile ja aasta kodaniku aunimetusele saab esitada kuni 8. novembri kella 15-ni vastaval kodulehel oleva vormi kaudu.

Kodanikupäeva aumärkidega tunnustatakse neid meie seast, kelle teod ühendavad kogukondi, loovad turvatunnet või aitavad lahendada olulist probleemi.

Alates 1998. aastast tunnustab riik kodanikupäeva aumärgiga tegusaid ja hoolivaid inimesi, kes panustavad ühiskonda. Aumärk võidakse anda kodanikukohuse silmapaistvalt hea täitmise eest kodanikuhariduse edendamise, vastutustundliku ühiskonnaellu panustamise või kodanikuteadvuse suurendamise eest ühiskonnas.

Aumärk antakse kuni 15 Eesti kodanikule igal aastal seoses Eesti Vabariigi kodanike dokumenteerimise aastapäevaga 26. novembril.

Sel aastal antakse lisaks kodanikupäeva aumärgile välja ka aasta kodaniku aumärk. Eelmisel aastal sai selle arst Arkadi Popov, kes pälvis tiitli panuse eest koroonakriisiga võitlemisse ja inimestele rahustavate ning usaldusväärsete selgituste jagamise eest. Varasematel aastatel andis aasta kodaniku aumärki välja kultuuriministeerium.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid veebivormi kaudu. Ettepaneku tegemisel tuleb kirjeldada kandidaadi panust kohalikul või ühiskondlikul tasandil. Kõik ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad riigiasutuste ja kodanikuühenduste esindajad. Et komisjon saaks teha kaalutletud otsuse, on oluline lisada oma ettepanekule põhjendus.

Kodanikupäeva aumärgi ja aasta kodaniku tiitli pälvinud inimesed on oodatud kodanikupäeval, 26. novembril Tallinna tänutseremooniale.

Kodanikupäeva aumärgisaajate nimekirja alates 1998. aastast saab näha riigiportaalis eesti.ee.

Refereeritud siseministeeriumi infoteatest