Euroopa Liidu “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programm” lühendiga CERV kolib näoraamatusse

Priit Põiklik
21. apr. 2023


21. aprillil 2023 algab “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programm” ehk CERV (inglise keeles Citizens, Equality, Rights and Values) programmi uus kahe-aastane tegevusperiood, milles KÜSK on programmi kontaktpunkt Eestis.

Sel päeval avaneb programmi Facebooki lehe, kus hakkame jagama olulist praktilist infot programmiga seotud teemal. Kajastame teemasid nagu aktiivne kodanik, võrdsed õigused, huvide ja õiguste kaitse, kuidas seista vägivalla vastu jm. Uuelt programmi näoraamatu lehelt leiab viktoriine, saab osaleda mängudes, milles on välja pandud väärt auhinnad.

Tule uudistama: https://www.facebook.com/cervestonia


Soovid saada endale helikindlad kõrvaklapid BOSE?

Lisaks jagame välja 10 ägedat lauamängu.

Meie mängus osalemiseks mine CERV Estonia Facebooki lehele ja otsi üles see postitus:

👍pane postitusele Like;

👍hakka lehe jälgijaks, selleks vajuta Like lehe all;

👍kirjuta kommentaaridesse, milline teema kõnetab sind kõige enam, kas C (aktiivne kodanik), E (võrdsed õigused), R (huvide ja õiguste kaitse) või V (vägivalla vastu);

👍jaga postitust.

Üks inimese saab BOSE klappide omanikuks juba 2. mail.


Programmi koordinaatori Katre Tamme sõnul on CERV programmi järgnevate aastate fookuses organisatsioonide võimekuse suurendamine CERV programmis osaleda, eriti aga pöörata tähelepanu laste ja noorte sihtgrupile mõeldud tegevustele.

Programmi eesmärk on kaitsta ja edendada Euroopa Liidu aluslepingutes ja põhiõiguste hartas sätestatud õigusi ja väärtuseid ning avatud, demokraatlikku, kaasava ja loova ühiskonna säilitamist.

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital on “Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi” ehk CERV programmi kontaktpunktiks Eestis, pakkudes igakülgset abi, infot ja nõustamisteenust. Info avatud voorude kohta on kättesaadav siin.

CERV programmi alamleht KÜSKi kodulehel on siin:  https://kysk.ee/cerv/

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine