Iga-aastane Suminar toimus taas

Evelyn Valtin
26. aug. 2022


Kaks päeva olulisi arutelusid, mõnusat seltskonda ja sekka ka head huumorit, et hoida koostöösuheteid ning pakkuda vabaühendustele ja kodanikuühiskonnale väärtuslikku tuge ka edaspidi. KÜSKi esindajad, maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid ja mitmed meie partnerid tulid kokku Pärnumaale Ojako puhke- ja koolituskeskusesse, et ühises ruumis õppida kriiside kogemusest ja vaadata teadlikumalt tuleviku suunas.

Arutasime ka selle üle, mis on Eesti kodanikuühiskonna roll kriisides ellujäämisel ja mida saame meie kodanikuühiskonna toetamiseks ära teha ning kuidas mitmekesisuse väärtustamisega vabakonda uusi võimalusi tuua. Mitmed head ideed ja võimalikud järgmised sammud said osalejate tulevikuplaanidesse lisatud.

Täname kõiki osalejaid ning samuti Martin A. Noorkõivu, teaduse ja kultuuri sihtasutuse Domus Dorpatensis tegevjuhti ning Helen Talalaeva, Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juhti töötubade eestvedamise eest.

Raivo Küüt, Siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler, Veiko Kommusaar, Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler ning, Tarmo Tüür, Eesti Looduse Fondi juhatuse esimees ja Teeme Ära talgupäeva eestvedaja pidasid maha ühe mõtlevapaneva paneeldiskussiooni.