Just nemad arutlevad Arvamusfestivalil kogukondade rolli üle

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
15. juuli 2021


KÜSKi korraldatud arutelu “Kui me räägime kogukondadest, siis kellest või millest me räägime?” rikastavad oma kogemustega neli erinäolise kogukonna esindajat. Väikeseks soojenduseks küsisime neilt, mis on üks märksõna, mis nende jaoks seostub sõnaga “kogukond”.

Monika Rogenbaum – rikkus. Monika on pärit piiriäärsest Taheva külade piirkonnast ning on aastaid edendanud kohalikku külaliikumist. Lisaks külaliikumise eestvedamisele on ta neliteist aastat töötanud Taheva vallavanemana ning on Taheva valla külade seltsi eestvedaja.

Raoul Raidna – heaolu, ohutus ja turvalisus. Raoul tegutseb Tallinna Lille asumiseltsis kogukondliku turvalisuse eestvedajana. Lille asumiselts koondab ja aktiveerib asumi elanikke selleks, et hoida ja edendada miljööväärtuslikku elukeskkonda ning nagu Raoul ütleb, seda just läbi oma inimeste toetuse ja tegemiste.

Kertu Birgit Anton – usaldus ehk see, et saab üksteise peale loota. Kertu on kliimaaktivist ja seisab koos teiste Fridays For Future Eesti liikmete ja toetajatega jätkusuutliku tuleviku eest – seda nii Eestis kui globaalselt. Kas kogukond saab olla digitaalne? Kuidas leiavad inimesed üle maailma ühisosa ja kuidas edukas olla?

Peeter Vihma – eripalgelised. Peetril on pikk kogemus Kassisaba seltsi tegemistes, ta on Tallinna asumiseltside liidu juhatuse liige, on Linnalabori koosseisus uurinud kogukondasid ning vaaginud kogukondade teemat läbi sotsioloogi vaatevinkli.

Arutelu moderaator Martin A. Noorkõiv kaasab ja lisab diskussioonile kihte tuginedes oma kogemusele – kogukondade teema on talle vägagi hingelähedane. Märksõna, millega Martin selle kõik kokku võtab, on “hõim”.

Arutelu leiab aset 14. augustil Paide vallimäel Arvamusfestival 2021: Kogukonna-ala kell 18. Tule, kuula ja räägi kaasa!