Kaikakandi külad Antsla vallas Võrumaal on nüüd paremini kriisideks valmis

Priit Põiklik
31. jaan. 2024


MTÜ Kaikamäe projekt kodanikuühiskonna innovatsioonifondi elanikkonnakaitse võimekuse arendamiseks sai rahastuse, teatab Antsla valla ajaleht.

Projekti nimi oli “Kaikakandi kriisivalmiduse tõstmine”. Projekti eesmärk on tõsta Võrumaal asuvate Antsla valla Kaikakandi külade (Jõeperä, Mähkli, Ähijärve, Peräjärve, Kaika ja Haabsaarõ) elanikkonnakaitse võimekust arendades Kaika seltsimaja kerksuskeskuseks, mis on varustatud energiaga ka pärast elektriteenuse katkemist, sest jätkusuutlikkus on tagatud alternatiivsete süsteemidega, nagu generaator ja puugaasil töötav katel.

Elanikud saavad kerksuskeskusest infot olukorra kohta ja abi, nt laadida telefoni, valmistada sooja sööki või varjuda, leida lühiajalist öömaja, kui hädaolukorra tõttu ei ole võimalik kodus viibida.

Kaika küla asub Antsla vallas ja MTÜ Kaikamäe seisab hea selle eest, et Kaika vana koolimaja oleks siinsele rahvale ning kõigile sõpradele kokkusaamisteks avatud. Maja on võimalik rentida pidude, koosviibimiste, seminaride, laagrite ja koosolekute korraldamiseks. MTÜ on asutatud 2001. aastal ning slele põhitegevusaladeks on märgitud kunst, meelelahutus ja vaba aeg.

Projekti toetussumma KÜSKilt oli 6114 eurot. Projekt „Kaikakandi kriisivalmiduse tõstmine“ sai toetuse 2023. aastal siseministeeirumi rahastatud ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali korraldatud kodanikuühiskonna innovatsioonifondi taotlusvoorust, mille eesmärk on kohaliku omavalitsuse ja kogukondade koostöös elanikkonnakaitse ja kriisvalmiduse võimekuse tõstmine.

Vahendatud infot Antsla valla lehest ja Facebookist