KÜSK arenguhüppe toetuse kaasabil avatakse Montessori kooliklass

Priit Põiklik
7. veebr. 2024


MTÜ Edendades Montessori Haridust tutvustas 28. jaanuaril Viimsi raamatukogu suures saalis kohalikule kogukonnale ja teistele huvilistele uut Montessori pedagoogikal tuginevat kooliklassi. Avatavasse kooliklassi saavad lapsed tulla 2024. aasta septembrist ja selle asukohta Tallinnas veel kaalutakse. Kooliklassi baaskooliks saab Rocca al Mare Kool.

Infopäeval kõneldi ka Montessori pedagoogika põhimõtetest laiemalt. Lapsevanemate ning Montessori pedagoogikast huvitatud külaliste küsimustele vastasid kooliklassi eestvedajad ning värskelt Hispaanias Girona Ülikoolis diplomeeritud uue kooliklassi õpetaja Riina Must.

Montessori pedagoogika looja oli arst ja pedagoog Maria Montessori (1870-1952). Montessori lasteaedu ja -koole on 110 riigis kokku üle 22 tuhande. Seni on Montessori pedagoogikat põhimõtteid rakendatud Eestis mitmetes lastehoidudes ja lasteaedades.

Montessori pedagoogika on kasvatus- ja õpetusmeetod, mis käsitleb haridust eluks vajalike oskuste kogumina. Meetod põhineb lapse enda loomulikul arengul ja teadmisjanul. Lisaks pedagoogilistele eesmärkidele on Montessori pedagoogikas oluline osa ka sotsiaalsete oskuste omandamisel. Montessori pedagoogika moto on “Aita mul seda ise teha!”

MTÜ Edendades Montessori Haridust on kogukonnaorganisatsioon, mille põhieesmärgiks on kohaliku haridusmaastiku rikastamine läbi selle, et Montessori-huvilistel peredel on võimalus valida enda väärtuste ja põhimõtetega ühtiv haridussuund. Ühing on koostööpartneriks Eesti Montessori Ühingule, Eesti Montessori Instituudile ja teistele valdkonnaga seotud organisatsioonidele, kellega tehakse tihedat koostööd selle nimel, et haridusmaastikku rikastada.

MTÜ Edendades Montessori Haridust sai toetust KÜSK arenguhüppe 2022. a taotlusvoorust projektile “MTÜ Edendades Montessori Haridust uuele tasemele viimine”, toetussumma oli 21 892 eurot.

Projekti käigus töötati välja sügisel 2024 alustava Montessori kooliklassi elluviimise tegevuskava.

Täpsemat infot saab koordinaatorilt:

Tea Jänes

koordinaator

  • vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru koordineerimine

Uudise toimetas:

Priit Põiklik

kommunikatsioonijuht