KÜSK avaldas 2024. aasta aruande, mis peegeldab jätkuvat tuge vabaühendustele ja tihedamat sidet Euroopa Liiduga
Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) avaldas oma 2024. aasta aruande, mis kajastab sihtasutuse järjekindlat panust Eesti kodanikuühiskonna tugevdamisesse. Möödunud aasta tõi KÜSKi jaoks mitmeid olulisi muutusi ja saavutusi, sealhulgas uue juhataja Tiina Oraste ametisse asumise mais 2024.
Organisatsiooni igapäevatööd korraldas 15-liikmeline meeskond, kes tegeles erinevate konkursside, taotlusvoorude ja rahvusvaheliste projektide haldamisega. Märkimisväärse tunnustusena pälvis KÜSK 2024. aastal “Austame erinevusi” tunnusmärgi, mis kinnitab sihtasutuse pühendumust mitmekesisuse väärtustamisele nii töötajate kui siht- ja sidusrühmade seas.
2024. aastal jätkus edukas projekt “Kodanikuühiskonna mõju suurendamine ja arengu toetamine”, mille kogueelarve on 2 miljonit eurot ning mis kestab kuni 2028. aastani. Projekti rahastavad 70% ulatuses Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) kaudu ja 30% Eesti riik.
Oluline areng toimus ka lõimumise valdkonnas, kus tehti koostöös kultuuriministeeriumiga ettevalmistusi uueks ESFi projektiks “Lõimumist edendavate kogukondlike tegevuste toetamine”. KÜSK on aktiivselt kaasanud planeerimisprotsessi nii lõimumise eksperte vabaühensdustest kui ka kohalikest omavalitsustest.
Sihtasutuse finantsnäitajad kinnitavad stabiilset arengut – 2024. aasta kogutuluks kujunes 2,88 miljonit eurot, millest märkimisväärne osa suunati otse projektitoetusteks. See näitab KÜSKi otsest panust kodanikuühiskonna praktilisse arengusse.
“Soovime jätkuvalt olla avatud partner erinevatele koostööettepanekutele, mis aitavad meil toetada oma sihtgrupi tegevusi, võimestada vabaühendusi ja aktiivseid kogukondi,” selgitas KÜSKi juhataja Tiina Oraste. “Euroopa Liidu CERV-programmi kontaktpunktina saame pakkuda Eesti vabaühendustele veel laiemat rahvusvahelist perspektiivi ja võimalusi,” lisas Oraste.
Põhjalikuma ülevaate KÜSKi 2024. aasta tegevustest leiab kodulehelt avaldatud aruandest SIIT.