NB! Registreerimine avatud kuni 6. novembrini: TULE KÜSKi KOGEMUSPÄEVALE Narva!

Priit Põiklik
29. okt. 2024


Tähelepanu! Tuletame meelde, et veel kuni 6. novembrini on avatud registreerimine KÜSKi aasta olulisimale sündmusele – KOGEMUSPÄEVALE 2024, mis toimub 13. novembril kell 11.30–17.00 Narva Muuseumis (Peetri plats 7, Narva)

Kogemuspäeva pealkiri on SÕNAÕIGUS ja päeva fookuses on sõna jõud, mõju ja vastutus ühiskonnas, rõhutades, kui oluline on julgeda oma mõtteid väljendada, olles samal ajal teadlik sõna väest ja vastutusest. Päeva sisulise kujundamise ja korraldamise juures on kaasa aidanud noored Tartu Ülikooli Narva Kolledžist, Narva Eesti Gümnaasiumist ja Loov Viljandist.

Päeva avab Jevgeni Krištafovitši ettekanne teemal “Sõnaõigusest, -vabadusest ja -kohustusest”, mis pakub mõtisklusi sõnavabaduse, vastutuse ja piiride üle.

Pärast ettekannet toimuvad kogemusringid, mis kutsuvad osalejaid süvitsi arutlema sõna tähenduse ja mõju üle. Kogemusringide teemadeks on:

  • Kuidas saan oma sõnaga ühiskonnas muutusi luua?
  • Mis juhtub, kui sõna ei maksa?
  • Mis juhtub, kui sõna on väär?
  • Kes võtab digisõna?
  • Miks ma sõna ei võta? (NB! KOHAD ON TÄIS!)

OOTAME eriti inimesi kogemusi jagama ringi – Kes võtab digisõna? Tänapäeva digitaalajastul on sõnaõigus laienenud ka sotsiaalmeediasse ja teistesse veebiplatvormidesse. Kuigi internet annab suurema ligipääsu arvamuste väljendamisele, on see toonud kaasa ka uusi väljakutseid, nagu valeinfo levik ja küberkiusamine.

Esimese kogemuse jagab Ilja Freiberg TalTechi väitlusklubi president (Eesti Väitlusseltsi liige).

Nendes aruteluringides jagavad oma mõtteid ja kogemusi nii noored kui ka eksperdid, pakkudes osalejatele võimaluse kuulata ja kaasa rääkida. Täpsemalt saad kogemusringi meetodi ja reeglite kohta lugeda siit.

Lisaks sisukatele aruteludele elavdab päeva Narva Eesti Gümnaasiumi noorte draamaring, kes esitab vahetekste, tuues päeva meelelahutusliku ja loomingulise külje esile.

Kogemuspäev on mõeldud kõigile, kes soovivad kaasa mõelda ja panustada ühiskondlikesse aruteludesse, pakkudes võimalust kuulata teiste kogemusi ja jagada enda omi. Üritus loob soodsa pinnase uute koostöövõimaluste leidmiseks ja kogukonna sidususe tugevdamiseks, uurides üheskoos, kuidas sõna abil positiivseid muutusi ellu kutsuda.

Osalejate arv on piiratud 80 inimesega, seega soovitame huvilistel end varakult registreerida. Lisainfot saab kogemuspäeva veebilehelt.

Kogemuspäeva toetavad Euroopa Sotsiaalfond ja Siseministeeriumi programm “Kodanikuühiskonna mõju suurendamine ja arengu toetamine läbi laste ja noorte aktiivsuse kasvatamise”.

Lisinfo:

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV-programmi koordineerimine