Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSK toetab 29 ühingu arenguhüpet inimeste võimestamiseks

13.03.2018


Selle nädala alguseks selgusid jaanuarikuise vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru tulemused. Kokku toetasime sel korral 29 ühingu arengut ligi 290 000 euroga, neist 18 piirkondlikult ja 11 üleriigiliselt tegutsejat. Toetuse saajatega kohtume esimest korda juba umbes kuu pärast, et omavahel tutvuda ja kogemusi jagada.
 
Taotlusvoor keskendus ühingus toimevate inimeste võimestamisele ja tööprotsesside tõhustamisele, et ühing tõhusamalt oma eesmärkideni jõuaks. Partnerlussuhete loomise nimel teeb arenguhüpet seekord näiteks kaks ühiskondliku suunitlusega teatrit – MTÜ Vilde Teater ja MTÜ Teoteater. Toetatute hulgas on ka mitu spordiühingut, sotsiaalvaldkonnas teenuse osutajaid ja haridusvaldkonna tegijaid.
 
Üleriigilistest vabaühendustest toetame seekord näiteks Eesti Puuetega Inimeste Koda nii enda kui liikmete tugevdamiseks, MTÜ-d Arvamusfestival mõtlemaks läbi vabatahtlike kaasamise ja motiveerimise süsteemi ning MTÜ-d Loomus ettevõtjatega koostööradade sisseseadmiseks loomade huvide kaitsmiseks. Kõikide toetatud ühingute nimekiri on leitav toetatud projektide rubriigis.
 
Toetuse nimel konkureeris kokku 65 taotlust kogusummas ca 650 000 eurot. Konkurss oli eriti tihe üleriigiliste lõikes, kuhu esitati kokku 36 taotlust. Projektid kestavad 30. aprillini 2019 ja projektiperioodi jooksul toimub mitmeid omavahelisi kohtumisi, et arenguhüppe tegemine kindlamaks teha.
 
Järgmise arenguhüppe taotlusvooru tähtaeg on 5. juuni ning see pakub vabaühendustele võimalust tõsta oma majanduslikku elujõulisust ja saada seeläbi tugevamaks.
 

Kodanikuühiskonna Sihtkapital on siseministeeriumi valitsemisala organisatsioon, mille eesmärk on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Tänavu tähistab KÜSK oma 10. sünnipäeva. Erinevate konkursside ja taotlusvoorudega on arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti.