KÜSK uudistevoog (RSS)

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
24. sept. 2008


24.09.2008

Kodanikuühiskonna Sihtkapitalil on rakendunud uudistevoog, mis võimaldab aega kokku hoida – meie kodulehel avaldatavad uued pealkirjad jõuavad spetsiaalse uudistevoo lugeja või veebilehitseja abil külastajani automaatselt.

RSS kasutamine ja aadress
RSS on infovahetusstandard, mis lubab veebilehekülgedel üksteise uudispealkirju ja lugusid vahetada. Samuti võimaldab RSS lugeda uudiseid spetsiaalse programmi abil, mis käib veebilehekülge iga natukese aja tagant kontrollimas.

Tänu sellele ei pea kasutajad enam iga natukese aja tagant käima vaatamas, kas neid huvitavatesse rubriikidesse on uusi uudiseid lisatud, vaid selle töö teeb kasutaja eest ära spetsiaalne programm ehk RSS-sirvija. Erinevus tavapärasest uudiste tellimisest seisneb selles, et Te ei pea oma e-maili kuhugi sisestama.
Piisab kui sisestade RSS voo viite RSS-i toetavasse programmi. RSS-i lugemiseks soovitame kasutada järgmisi vabavaralisi programme: Feedreader (Windows), NetNewsWire Lite (Mac), Liferea (Linux) Mozilla Firefoxi ja Opera brauseritesse on RSS-sirvijad juba sisse ehitatud.

KÜSK-i RSS aadress:  http://www.kysk.ee/?s=rss.

Info RSS kasutamisest asub aadressil http://kysk.ee/