KÜSKi 2022. aasta septembrikuu infokiri

Priit Põiklik
14. sept. 2022 
KÜSKi INFOKIRI
september 2022
 
Vabaühenduste 2022. aasta arenguhüppe toetuste taotlemine kuni 15. septembri kella 15ni
Kuni 25 000 euro suurune toetus ootab sind, et teha koos oma vabaühendusega arenguhüpe! 
Kogu vajalik info meie koduleheküljelt siit

KÜSK otsib Euroopa Liidu programmi koordinaatorit
Ootame Sinu CVd koos vähemalt ühe soovitaja kontaktandmetega ning kaaskirja (või videot pikkusega kuni 2 minutit), milles põhjendad huvi selle töö vastu ning sõnastad mõne mõtte, kuidas Euroopa Liidu põhiväärtusi avalikkusele selgitada. Tegemist on Euroopa Komisjoni rahastatud „Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmiga“ (inglise keeles Citizens, Equality, Rights and Values programme). Kui tekkis huvi, saada oma avaldus jm nõutavad dokumendid aadressile kandidaat@kysk.ee hiljemalt 19. septembriks 2022.
Vaata täpsemat infot kandideerimise kohta siit

Vabaühendustel püsivalt võimalus taotleda toetust rahvusvaheliseks koostööks
KÜSKi rahvusvahelise suuna toetused, milleks saab 2022. aastal toetust taotleda, on:
rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste konkurss, mille raames toetame vabaühenduste rahvusvahelise koostöö võimekust;
välisprojekti toetamise konkurss, mille raames toetame vabaühendusi rahvusvaheliste koostööprojektide läbiviimisel;
reisitoetuste konkurss, mis on mõeldud vabaühenduste rahvusvahelise koostöövõimekuse toetamiseks.
Lisainfot siit
 
KÜSKi toel tuleb 7. oktoobril Tallinnas Põhjala tehases Impact Day
Impact Day on Baltikumi suurim mõju ja jätkusuutlikkuse festival. Ürituselt leiad uued mõttekaaslased, värsked ideed ja teadmised, kuidas oma sõnade ja tegudega veel kaugemale jõuda. Impact Dayl esinevad valdkonna edukaimad Eesti tegijad, toimuvad erinevad praktilised töötoad, arutelud, paneelid, liftikõnevõistlused jne. Üritus kulmineerub meeleoluka kultuuriprogrammiga.
Kogu info Impact Day kohta siit

Vabaühenduste Liidu hallatav vabatahtlike värav https://vabatahtlikud.ee on nüüd uuenenud ja seal leiab palju uusi võimalusi!
Vaata siit

Võõrsil elavad Eesti noored läbisid suvel KÜSKi ja välisministeeriumi toel uut laadi praktikaprogrammi
Sel suvel sai esmakordselt teoks programm, mille kaudu väliseesti noored, olgu kas idast või läänest, said meie riigi toel läbida erialase praktika Eestis. Augusti lõpus kohtusid noored Tallinnas välisministeeriumis, et stipendiumiprogrammist kõnelda ning anda tagasisidet.
Loe lähemalt siit

Vabaühendused ja partnerid arutasid KÜSKi suveseminaril III sektori rolli kriisides
Kaks päeva olulisi arutelusid, mõnusat seltskonda ja sekka ka head huumorit, et hoida koostöösuheteid ning pakkuda vabaühendustele ja kodanikuühiskonnale väärtuslikku tuge ka edaspidi.
Loe lähemalt siit
 
Vaata järgi KÜSKi ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku poolt arvamusfestivalil korraldatud arutelu “Kriisist külluseni – nutikalt ja üheskoos“ siit
Liitu KÜSKi sotsiaalse innovatsiooni uudiskirjaga siin  

Vaata KÜSKi Youtube´is
KÜSKi Youtube kanalil on vaadata uus video MTÜ Peri külaseltsist Põlvamaal, kes sai 2022. aastal KÜSKi arenguhüppe ettevalmistamise toetuse. Räägivad Margit Õkva ja Andrus Mark.
 
Tasuta abi ja nõu vabaühendustel käeulatuses igas maakonnas
Igas maakonnas asuvates arenduskeskuses töötavad vabaühenduste konsultandid, kellelt MTÜd saavad tasuta abi ja nõu oma ühenduse arendamiseks, projektitaotluste koostamiseks ning toetajate leidmiseks. Kontaktid siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee
 
Infokirja koostas:
Priit Põiklik
priit@kysk.ee
tel 5055222