KÜSKi 2024. aasta maikuu infokiri

Priit Põiklik
21. mai 2024KÜSKi INFOKIRI
mai 2024

AVATUD TAOTLUSVOORUD
Toetus vabaühenduste 2024. a arenguhüppe ettevalmistamiseks
Toetusmeede on mõeldud vabaühendustele, kes soovivad oma tegevuse selgemalt läbi mõelda, võttes abiks arengueksperdi ja koostades äriplaani, turundusplaani, tegevuskava vms. Taotluste saatmise tähtaeg 3.06.2024. Info vooru kohta KÜSKi kodulehel.
Taotlusvooru infotund toimus 25.04 ja on järelvaadatav Youtube´i kanalil.
 
Toetus kodanikuühiskonna innovatsioonifondist 2024. a
Innovatsioonifondi toetuse eesmärk on kogukonnakeskse valitsemisviisi edendamine kohalikul tasandil, elanikkonnakaitse vajaduste väljaselgitamine ja kohalikke olusid ning võimalusi arvestades nende lahendamine. Tähtaeg 15.10.2024. Kogu vajalik info KÜSKi kodulehel.
Taotlusvooru infotund toimub 28.05 kell 15.30.-17.00 Zoomis. Liitumine siit.
 
SELLEKS AASTAKS SULETUD TAOTLUSVOORUD
Kogukonna eestvedaja 2024. a stipendiumikonkursile avalduste esitamise tähtaeg kukkus 6.05
Laekus 63 taotlust ning tulemused stipendiumi saajate kohta selguvad juuli keskel.
 
Vabaühenduste arenguhüppe toetuse saajad selgunud
Arenguhüppe toetuse taotlemine on endiselt väga populaarne. Taotlejaid oli 6,3 korda rohkem kui vabaühendusi, kellele toetust sai maksta ja taotletud summa oli 5,7 korda suurem kui raha toetusteks jagus. Loe täpsemalt KÜSKi kodulehelt.
 
Rahvusvahelise koostöö toetuste taotlemine selleks aastaks lõppenud
Kolme rahvusvahelise suuna toetuste taotlemine on selleks aastaks suletud, kuna eelarvestatud toetusraha on taotletud ja otsas.

CERV PROGRAMMI TAOTLUSVOORUD
Kuni 29.05 on avatud naiste ja laste vastu suunatud vägivalla vastu võitlemise ehk DAPHNE taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 6.06 on avatud Euroopa ajaloolise mälu taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 19.09 on avatud sõpruslinnade ja – valdade taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 18.09 on avatud EL põhiõiguste harta taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.

SÜNDMUSED
Arengupäev Saaremaal: tugev kogukond on hea kogukond!
31.05 algusega kell 10.00 Tagavere seltsimajas Saaremaal. Info, päevakava ja registreerimine KÜSKi kodulehel. Tegemist on CERV programmi kontaktpunkti korraldatud infosündmusega.

Euroopa Komisjon korraldab kõigile huvilistele CERV programmi EL põhiõiguste harta taotlusvooru infosessioonid
Nende töökeel on inglise keel, toimuvad veebis 27.05 ja 28.05. Lisainfo ja registreerimine siin.
 
Sotsiaalselt vastutustundlike riigihangete koolitus (tasuta)
Koolitus toimub 4.06 Tallinnas ministeeriumide ühishoones. Info, päevakava ja registreerimine siitkaudu.
 
Mõttetalgud: MONDO kliimateemalised väikerahastusvoorud
Mondo korraldab järgneva nelja aasta jooksul väikerahastusvoore, et toetada Eesti kliima- ja keskkonnateemadega tegelevaid organisatsioone. Lisainfo Mondo kodulehelt.

UUDISED
Tiina Oraste asus KÜSKi juhtima 6. mail
Tiina telefoni number on 505 3525 ja e-posti aadress: tiina.oraste@kysk.ee. Loe lühiuudist KÜSKi kodulehelt.
 
Anneli Roosalu tõmbas KÜSKi juhina otsad kokku
Uueks ametiajaks Anneli juhatuse liikmeks ei kandideerinud. Anneli andis 6.05 teatepulga edasi Tiina Orastele. Loe, kuidas Anneli oma tegevuse kokku võttis KÜSKI kodulehelt.
 
KÜSKis alustas tööd uus IT-juht Aivar Joorik
Vajadusel saab KÜSKi meeskonna uue liikme Aivariga ühendust telefonil 5883 6060 või e-posti aadressil aivar.joorik@kysk.ee
 
Kuidas saada kogukondade vallaks? Kose vald näitab eeskuju
Kohtusime Kosel inimesega, kes esindab mõlemat poolt –on aktiivne kogukonnaliige, teisalt töötab vallaametnikuna. Juttu Margit Eerikuga saab lugeda KÜSKi kodulehelt.
 
NULA UUDISED
NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse esitati rekordilised 102 ideed
Neist kümme parimat, kes pääsevad edasi inkubatsiooniprogrammi, selguvad maikuu lõpuks. Loe lisaks KÜSK/NULA kodulehelt.
Jälgi NULA uudiseid lisaks NULA kodulehelt ja Instagramist.

MEIE TOETUSE SAAJAD
KÜSKi rahvusvaheliste suursündmuse konkursist toetatud MTÜ Aparaaditehase korraldatav Euroopa kultuuritehaseid ühendava võrgustiku kevadkonverents toimub Tartus 30. maist kuni 2. juunini. Vaata lisaks Aparaaditehase kodulehelt.
 
Sillamäe Lastekaitse Ühing ja mittetulundusühing Peace Child Estonia korraldavad 7.-8. juunil Tallinnas Hestia Hotel Europa noortekonverentsi “Euroopa tuleviku kujundamine: seekord olen hääletanud, aga kas ma olen esindatud?” Täpsemalt loe SSCW kodulehelt. Konverentsi modereerib KÜSKi reisitoetuste konkursi toel Eestisse toodud suursaadik Hatem Atallah.
 
Eesti vabade waldorfkoolide ja -lasteaedade ühendus korraldab 2.-7. juulil Viljandi kultuuriakadeemias eurütmia suveseminari „Eurütmiaõpetus lastele ja noortele kui inimese arengu kunstiline tugisammas“. KÜSKi reisitoetuste konkursi toel koolitab ja juhendab seminaril eurütmiaõpetust Euroopas tunnustatud ekspert Helga Daniel. Rohkem infot kodulehelt.
 
CERV PROGRAMMI UUDISED
CERV programmi toel hakkab tehisintellekt pöörama tähelepanu võrdsele kohtlemisele
CERVist rahastuse saanud EquiTech projekt analüüsib Eesti ja Leedu riigiasutuste automaatseid otsustusprotsesse, et analüüsida kas algoritmid tagavad inimeste võrdse kohtlemise. Loe uudisest.
 
Üleskutse Euroopa päeval: noored, kehtestage end ja minge valima!
9. mail tähistatakse kõikjal Euroopa päeva. Siis on paslik meelde tuletada dokumenti, mille nimi on Euroopa Liidu põhiõiguste harta. See on dokument, mis kaitseb meie põhiõigusi. Üks oluline õigus on valida oma esindajaid Euroopa parlamenti. Sel aastal paneme kõigile noortele südamele: minge 6.-9. juunil valima!
 
Millised on sinu kultuurilise mitmekesisuse võimalused töökeskkonnas?
8. mail tähistatakse maailmas mitmekesisuse päeva. Päev tuletab meile meelde oskust teadvustada, märgata ja väärtustada iga inimest oma eripäradega, ka töökeskkonnas. Pane oma teadmised mänguliselt proovile viktoriinis (eesti, vene ja inglise keeles) ja saa teada!
 
CERV programmi eestikeelne Facebooki leht www.facebook.com/cervestonia ootab jälgijaid. Uute voorude info jõuab kõige kiiremini just Facebooki.
Kui soovid CERV programmi või avanenud voorude kohta nõu või abi, siis sind aitavad CERV programmi koordinaatorid Katre Tamm –Katre.Tamm@kysk.ee või/ja Marju Mäger – Marju.Mager@kysk.ee
KÜSK on CERV programmi kontakt- ja nõustamispunkt Eestis.

NB! Igas maakonnas annavad vabaühendustele ja kogukondadele tasuta nõu vabaühenduste konsultandid, kelle kontaktid on siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee

Infokirja koostas:

Priit Põiklik
kommunikatsioonijuht
Priit.Poiklik@kysk.ee
+372 5055 222
priit@kysk.ee

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Vabaduse plats 2, III korrus, Viljandi 71020
Reg.nr. 90009654
E-post: kysk@kysk.ee
Meie kontaktid