KÜSKi 2024. aasta märtsi infokiri

Priit Põiklik
21. märts 2024KÜSKi INFOKIRI
märts 2024
 
TAOTLUSVOORUD
Kogukonna eestvedaja stipendium
Peagi avaneb võimalus esitada taotlusi kogukonna eestvedaja 2024. aasta stipendiumi saamiseks. NB! Taotlemine ei ole veel avatud. Taotluste esitamise algusest anname eraldi teada meie kodulehe uudistes. Taotluste esitamise tähtaeg on 06.05.2024. Info konkursi tingimuste kohta KÜSKi kodulehel.
 
Kogukonna eestvedaja 2024. a stipendiumi infoseminar 28. märtsil
Kutsume kõiki huvilisi stipendiumikonkursi infoseminarile, mis toimub neljapäeval, 28. märtsil kell 10 Zoomis.
 
Mis on kogukonna eestvedaja stipendiumi taotlemisel sel aastal teisiti?
Lisalugemist neile, kes on varasemal kahel aastal tutvunud stipendiumi tingimustega või seda taotlenud. Oleme kokkuvõtlikult toonud välja, mis on sel aastal teisiti. Loe KÜSKi kodulehelt.
 
Rahvusvahelise koostöö toetused
KÜSK toetab Eesti ühinguid, kes teevad või on huvitatud rahvusvahelisest koostööst. Selleks on avatud 3 vooru: reisitoetuste, rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste ja välisprojektide toetamise konkursid. Toetust saab taotleda jooksvalt kuni raha eelarves jätkub.
 
KÜSKi korraldatav vabaühenduste arenguhüppe 2024. aasta taotlusvoor on tänaseks suletud
Taotlusi esitati 107. Otsused, kes toetuse saavad, tehakse teatavaks juuni alguses.
 
TEISTE ORGANISATSIOONIDE TAOTLUSVOORUD
Kohaliku omaalgatuse programm 2024 kevad on avatud kuni 01.04.2024
Taotlused tuleb esitada e-toetuse keskkonnas asukohajärgse maakonna arendusorganisatsioonile hiljemalt 1. aprillil 2024 kell 16.30. Täpsem info rtk.ee lehelt.
 
Eesti väliskogukondade väljaannete taotlusvooru korraldab sel aastal Integratsiooni Sihtasutus (eelmisel aastal korraldas KÜSK)
Toetust antakse projektidele, millega aidatakse tugevdada Eesti väliskogukondade perioodiliste väljaannete toimetuste jätkusuutlikkust uudiste ja informatsiooni vahendamisel jm. Tähtaeg on 8.04.2024. Loe lisaks Integratsiooni SA kodulehelt
 
Avatud on stipendiumivoor rahvuskaaslastest noorte praktika läbimise toetamiseks Eestis, mida korraldab sel aasta Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (eelmisel aastal korraldas KÜSK)
18-35 aastased välismaal sündinud või välismaal kauem kui 5 aastat elanud Eesti päritolu noored saavad taotleda stipendiumit Eestis praktika tegemiseks. Taotluse esitamise tähtaeg on 03.04.2024. Loe Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus kodulehelt.
 
Maaleht ja Coop otsivad kogukonna hinge
Esita oma kogukonna eestvedaja konkursile KOGUKONNA HING 2024 hiljemalt 10.04.2024. Rohkem infot Maalehest.
 
UUDISED
Soovitame: võta vaimse tervise vitamiine ja täida rõõmupatareisid
Nippe, kuidas liikumine aitab vaimset tervist turgutada, saab Peaasi.ee vaimse tervise vitamiinikuuri liikumise teemanädalal 1.-7. aprillil.
 
Rapla arengupäeval oli teemaks vabakonna ja kogukondade ühistarkusega juhtimine
Raplasse kogunes üle 30 vabakonnas ja kogukondades aktiivse inimese, et kõnelda, kuidas kasvatada oma tegevuse mõjusust ja arutleti, kas seda saab teha paremini läbi ühistarkusega juhtimise. Loe uudisest.
 
Lihtne viis teha head: anneta tulumaksutagastus inimõigustele!
Ka sel aastal saavad elektroonilise tuludeklaratsiooni esitajad annetada neile tagastatud raha (või osa sellest) mõnele organisatsioonile. Annetada on võimalik kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Meie kutsume üles toetama inimõigusi!
 
Aeg teha märge kalendrisse – arvamusfestival Paides tänavu 9.-10. augustini
Festivalile on oodatud kõik, kes tahavad kuulata, mõelda, küsida ja kaasa rääkida ühiskonna jaoks olulistel teemadel. Loe sellest edasi festivali kodulehelt.
 
Eesti Koostöö Kogu ja Riigikogu põhiseaduskomisjon kutsuvad teid osa saama sündmusest “10 aastat kollektiivsete pöördumiste õigust”.
Aeg: 10. aprill 2024, kell 12.00 – 16.00
Koht: Riigikogu konverentsisaal, Lossi plats 1a
FB sündmus koos programmiga siin: https://fb.me/e/5cT5ct4Qh
Pange end kirja hiljemalt 27. märtsil: https://bit.ly/3UUg3Cx
 
NULA UUDISED
Nupukate lahenduste ehk ULA 9. hooaeg läheneb sama hea hooga kui ummikust mööduvad jalgrattad!
Jälgi uudiseid NULA kodulehelt ja Instagramist.
 
NULA uueks hooajaks pakub elu ise ohtralt inspiratsiooni, milliseid probleeme tuleks lahendama asuda
Endiselt saab uudiseid jälgida NULA Facebooki lehelt.
 
MEIE TOETUSE SAAJATE LOOD
Leevaku küla eestvedaja Kairi Kasearu: kogukonna loomine võtab aega ning vajab kannatlikkust ja pühendumist
Leevaku on tuntud oma hüdroelektrijaama, endise telliskivivabriku võimsa korstna, paisjärve ning mõnusa ja kogukonda meelitava raamatukogu poolest. Loe intervjuud Kairiga meie kodulehelt.
 
KÜSKi reisitoetuse abil tuleb Eesti NATO ühingu konverentsile rahvusvaheline ekspert
Jooksvalt avatud (kuni eelarvet jätkub) reisitoetuste konkurss on mõeldud Eesti vabaühenduste rahvusvahelise koostöövõimekuse toetamiseks. KÜSK rahuldas just reisitoetuse, millest saad lugeda uudistest
 
Põhja-Sakalas, Rõngus ja Rõuges on KÜSKI toetatud elanikkonnakaitse projektide elluviimine kogukonna ja KOV koostöös täies hoos
Loe kolmest vallalahest vahendatud uudiseid.
 
CERV* PROGRAMMI INFO
Kuni 26.03.24 on avatud laste õiguste ja osalemise taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 09.04.24 on avatud soolise võrdõiguslikkuse taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 18.04.24 on avatud linnade ja valdade koostöövõrgustike taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 24.04.24 on avatud naiste ja laste vastu suunatud vägivalla vastu võitlemise ehk DAPHNE taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
Kuni 06.06.24 on avatud Euroopa ajaloolise mälu taotlusvoor. Eestikeelse kokkuvõtte voorust ja viited taotluskeskkonda leiad siit.
09.04.24 on avanemas sõpruslinnade ja – valdade taotlusvoor! Vaata avanevate voorude tabelit siit.
 
CERV programmiga seotud sündmused
02.04.24 kell 13.00 kuni 16.00 toimub Kose Kultuurikeskuses KÜSKi ja CERV programmi toetusmeetmete infopäev. Lisainfo ja registreerimine siin.
16.04.24 kell 14.00 kuni 15.30 toimub Zoomi keskkonnas Sõpruslinnade taotlusvooru infopäev (abikõlbulikud on ka vallad). Registreeri infopäevale siin.
 
Muu info
Nüüd leiab CERV programmi huviline ja taotleja meie kodulehelt lihtsasti infot teemaviidete kaupa, mis koosnevad märgist # ja tunnussõnast.
 
PIC kood ja selle taotlemine – enne kui lähed taotlema CERV programmi, pead veenduma, et sinu organisatsioonil on PIC- koos. Või pead selle tegema. Lähemalt siit https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#PIC
 
Partnerotsing – kui sul on PIC kood olemas ja pääsed portaali, aga ikkagi veel taotleda ei tihka. Siis soovitame end üles seada partnerina. Samasugused kontaktpunktid Euroopas, nagu KÜSK siin Eestis korraldavad samuti veebis võrgustumise sündmusi. Lähemalt siit https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#partnerotsing
 
Kaasrahastus – CERV programmis ei pea muretsema kaasrahastamise pärast või seda kohe otsima hakkama. Vaata ja uuri, mis on kaasrahastamise põhimõte ja kindlasummaline makse https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#Kaasrahastus
 
Soolise võrdõiguslikkusega arvestamine – Kõikides CERV programmi voorudes peab toetuse taotleja arvestama soolise võrdõiguslikkusega. Vaata ja uuri, kuidas seda teha ja mida see õieti tähendab https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#sooline
 
Kuidas jõuda kvaliteetse projektini? – Kuidas taotlus õigesti kokku panna, et see läbiks miinimumnõuete kriteeriumi, milleks on 70 punkti. Vaata ja uuri siit https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#kvaliteet
 
Võimekad ja parimad praktikad – Millised projektid on võimekas ja millised parimad, et nendelt õppida? Vaata siit https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#praktika
 
Taotluste hindamine – Kuidas käib taotlust hindamine CERV programmis? Vaata ja uuri https://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#Hindamine
 
Taotluse esitamise kontroll-nimekirihttps://kysk.ee/taotlejale/cerv/cerv/#kontroll
 
CERV programmi eestikeelne Facebooki leht www.facebook.com/cervestonia ootab jälgijaid. Uute voorude info jõuab kõige kiiremini just Facebooki.
 
Eesti infopäeva, kus tutvustame soolise võrdõiguslikkuse riiklikke poliitikaid ja tegevusi, saab järelvaadata siis, kui registreerite end siin.
 
Eesti poliitikaid, kus tutvustame naiste ja laste vastu suunatud vägivalla ennetamise ja ohvriabi poliitikaid ja tegevusi, saab järelvaadata siis, kui registreerite end siin.
 
Kui soovid CERV programmi või avanenud voorude kohta nõu või abi, siis sind aitavad CERV programmi koordinaatorid Katre Tamm – Katre.Tamm@kysk.ee või/ja Marju Mäger – Marju.Mager@kysk.ee
 
*Kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste ehk CERV programmi kontaktpunkt Eestis on KÜSK.
 
CERV PROGRAMMI UUDISED
CERV projektitaotlejate värav sai lisaks värskele välimusele ka kasutajasõbralikumaks
Alates 18. märtsist 2024 on CERV programmi taotleja veebivärav EU Funding & Tenders Portal uue välimuse ja liigendusega, mis võimaldab uuel kasutajal senisest lihtsamini vajaliku infoni jõuda ja taotluse esitada. Loe lisaks uudisest.
 
Millised projektid saavad rahastuse?
Kui küsida, millised CERV programmi projektid tegelikult ka Euroopa Komisjoni tihedat konkursisõela läbides rahastuseni jõuavad, siis sellele vastata kerge ei ole. Aga proovime.
 
Euroopa ajaloolise mälu taotlusprojektid peavad tõstma meie teadlikkust ajaloost, meie võrdsusest ja ühisest väärtusruumist
Avanes voor, mille fookuses on mäletada Euroopa ajaloos olnud autoritaarsete ja totalitaarsete režiimide põhjuseid ning tagajärgi. Et need enam kunagi ei korduks. Loe lähemalt uudisest.
 
NB! Igas maakonnas annavad vabaühendustele ja kogukondadele tasuta nõu vabaühenduste konsultandid, kelle kontaktid on siin.
Küsimustele leiad vastused ka lehelt mtyabi.ee
 
Infokirja koostas:
Priit Põiklik
KÜSKi kommunikatsioonijuht
Priit.Poiklik@kysk.ee
+372 5055 222
priit@kysk.ee

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Vabaduse plats 2, III korrus, Viljandi 71020
E-post: kysk@kysk.ee
Kõik kontaktid