Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

KÜSKi toel käivitub sotsiaalse ettevõtluse koosloome arendusprogramm

16.01.2018

Möödunud aasta lõpus korraldasime konkursi, millega soovime saavutada vabaühenduste ja partneromavalitsuste koostöös valmisoleku sotsiaalseks ettevõtluseks ja delegeeritud avalike teenuste osutamisel.
 
Konkursi võitnud Sotsiaalse Innovatsiooni Labor asub nüüd sellist programmi ellu viima. Si-Lab, nagu läbiviija ise end nimetab, plaanib valida välja kokku kuus vabaühenduse ja partneromavalitsuse meeskonda. Ühiselt asutakse välja töötama koostööideed sotsiaalse probleemi lahendamiseks, mis hiljem ka ellu viiakse.
 
Arendusprogramm on suunatud vabaühenduste juhtide ja vastava piirkonna kohaliku omavalituse teenuse arendamisega tegelevate ametnike meeskondadele. Arendusprogrammis osalemiseks on vaja, et kõigis töötubades osaleks vähemalt kaks vabaühenduse esindajat (kellest üks on vabaühenduse juht) ja üks kohaliku omavalitsuse esindaja. Soovituslik on kaasata ka sihtrühma esindaja. Samuti on vajalik reaalse probleemi olemasolu ja algne teenuseidee, millega soovitakse seda probleemi lahendada.
 
Liitu unikaalse võimalusega disainida koosloome meetodil uus teenus ja sotsiaalse ettevõtluse ärimudel kogukonnas olulisele probleemile ja kandideeri arendusprogrammi hiljemalt 20. veebruaril aadressil http://www.koosloome.ee/projektid/arendusprogramm. Samalt lehelt leiad ka täpsema info programmi kohta.
 
Lisainfo:
Rasmus Pedanik, Sotsiaalse Innovatsiooni Labor, rasmus@bioneer.ee, 5556 6489