Kutsume vabaühendusi KÜSKi infopäevadele!

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
20. sept. 2016


Kutsume rõõmuga koos maakondlike arenduskeskustega vabaühendusi sügisestele KÜSKi infopäevadele.

Tutvustame põgusalt KÜSKi kõiki toetusvõimalusi. Lähemalt räägime uuest konkursist, mis toetab Eesti Euroopa Liidu eesistumise perioodil siin toimuvaid rahvusvahelisi suursündmusi, samuti avame vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru tingimusi. Päeva teises pooles kutsume aga ühenduste eestvedajaid kaasa mõtlema organisatsiooni arenguvajaduste äratundmise ja nendega tegelemise teemal.

Ootame teid:
11. oktoobril Paidesse (Wabalinna maja, Tallinna 11). Registreeri end siin.
14. oktoobril Tallinnasse (Tallinna Puuetega Inimeste koda, Endla 59). Registreeri end siin.
20. oktoobril Pärnusse (Pärnu Keskraamatukogu, Akadeemia 3). Registreeri end daisi@peak.ee
21. oktoobril Valka (Valga Maavalitsus, Kesk 12). Registreeri end: aet.arula@valgamaa.ee

Ajaliselt on sõidukava igas linnas selline:
10.00 põgus KÜSKi kõigi toetuste tutvustus
10.30 Eesti EL eesistumise sündmuste konkurss
11.30 lõunapaus
12.00 arenguhüppe taotlusvooru tutvustus
13.30 paus
13.45 – 16.30 praktiline koolitus organisatsiooni arengu kavandamiseks

Registreerides märgi ära, kas osaled ainult voorude ja konkursside info jagamisel või soovid osa võtta ka arengukoolitusest.

  • Eesti EL eesistumise konkursi kohta leiate rohkem infot siit
  • Vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru tingimused ja vormid leiate siit.
  • Mida aga kujutab endast ühingu arengu kavandamise koolitus?

Arenguhüpped on keerulised, eriti kui proovida hüpet ilma diagnoosi või kokkuleppeta, kuhu organisatsiooni arengus edasi liikuda, ning teadmiseta sellest, kuidas muutusi juhtida. Praktilise seminari käigus vaatame peamisi põhjuseid, mis sunnivad üht vabaühendust oma tööd või selle korraldust muutma. Räägime läbi, millised vajadused saab lahendada lihtsalt igapäevase töö käigus, kui selleks on kõik vajalik organisatsioonis täitsa olemas. Teistel juhtudel on aga tarvis vanad harjumused julgemalt lammutada, tuua vabaühendusse sisse uut teadmist, oskusi ja ka investeeringuid.

Mõlemal juhul on aga vaja eelnevat hindamist ja läbimõeldud plaani, et hüpe ei ebaõnnestuks, vaid tooks kaasa ka uut kvaliteeti. Räägime erinevate organisatsioonide, sh vabaühenduste liidu kogemustest, vaatame organisatsiooni toimimise hindamiseks kasutatavaid meetodeid, arutame erinevaid lahendusi, mida edasiviivaks ja püsivaks hüppeks kasutada ning räägime läbi, mida on vabaühenduse juhil vaja arendustegevusi eest vedades silmas pidada, et muutus kasu asemel kahju ei tooks.

Eesmärk on meil lühikoolitusega lihtne – anda mõtteid, tööriistu ning praktilisi soovitusi organisatsiooni arenguhüppe suuna äratundmiseks ning piisavalt ambitsioonika tegevusplaani koostamiseks. Inspiratsiooni oleme kutsunud neil teemadel teile andma Maris Jõgeva, kes on olnud vabaühenduste liidu EMSL juhataja viimased kolm aastat ning nende aastate jooksul nii katsetanud kui juhtinud mitmeid hüppamisi – mõned on olnud edukamad, teised jälle mitte.

Valgas on aga koolitajaks Marleen Pedjasaar, kes on töötanud Avatud Eesti Fondis vabaühenduste arenguprojektidega ning omab ka ise head praktilist kogemust vabakonnast – Väitlusseltsist ning Terve Eesti Sihtasutusest. Nii Maris kui Marleen jagavad lisaks teooriale praktilisi näiteid, aga kindlasti saate ka ise sõna sekka öelda ja pakkuda lahendusi organisatsiooni vajadustega tegelemiseks.

Kohtumiseni!

Kui tekkis küsimusi, mis ei puuduta infopäevade toimumiskohti vmt kohapealset, edasta need
Mari-Liis Dolenkole, tel 655 64 23, e-post: mariliis@kysk.ee