Löö kaasa töövarjunädalal 14.-18. novembrini kogu Eestis!

Priit Põiklik
31. okt. 2022


Töövarjunädalal 14.-18. novembrini saab noortele töövarjudele oma tööd ja valdkonda tutvustada. Tuleviku Tegijad (endise nimega Tagasi kooli) kutsuvad üles kõiki vabaühendusi end kirja panema, et noored saaksid ka vabakonnaga paremini tuttavaks. Noortega saab kohtuda oma töökohal või video teel.

Töövarjutamine on üks-ühele kohtumine 7.-12. klassi õpilasega või noorega, kes on hetkel oma õpingud katkestanud. Kui kohtute silmast silma, siis võiks õpilasele tutvustada kogu tööpäeva (4-8h). Oluline, et õpilane näeks erinevaid töö aspekte, nt töökeskkonda, saaks aimu töötempost, tutvuks kolleegidega, näeks tööülesandeid jne. Kui kohtute virtuaalselt, siis kestab see 45 minutit ja õpilane valmistab ette 10 küsimust, mida ta sinult vestluse käigus küsib.

Töövarjunädalat korraldavad Junior Achievement EestiEesti Töötukassa ja Tuleviku Tegijad.

Kui koostöö noortega sujub ja näete võimalusi neid ka praktikale kutsuda, siis soovitame liituda kogukonnapraktka programmiga. Praeguseks on programmiga liitunud juba 150 vabaühendust ja 50 kooli. Kogukonnapraktika kaudu tulevad noored vabaühendustesse praktikale ja teevad 10-15 tundi tööd. Liitumiseks ja lisainfo saamiseks kirjuta Mirell Merirannale aadressil mirell@kogukonnapraktika.ee.

Vahendatud Vabaühenduste Liidu teadet