Lühikokkuvõte KÜSKi seitsmendast kogemuspäevast

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
13. nov. 2019


Tänavune KÜSKi kogemuspäev toimus 1. novembril Rakveres, AQVA Hotel&Spa konverentsikeskuses. Sedakorda keskendusime luhtumistele ja neist õppimisele ehk läbisime „Ebaõnnestumiste meistriklassi“. Päeva juhiks oli Marii Karell.

Päeva avas inspireeriva sõnavõtuga koolitaja ja coach Raimo Ülavere, kes andis häid mõtteid, kuidas ebaõnnestumiste järel kiiresti püsti tõusta. Kõlama jäi mõte, et ebaõnnestumised võib jagada kolmeks – „juhtub“, „ah las olla“ ja „mida ma saan siit õppida?“. Samuti anti soovitus, et keerulises olukorras ei ole hea mõelda kogu aeg liigselt tulemusele, vaid tuleks keskenduda hoopis tegevustele.

Seejärel oli kord vestlusringi käes, kus oma kogemusi tagasilöökidest üle saamisest jagasid Margus Oro SOS Lasteküla Eesti ÜhingustAnne Aas Pärnu Shalomi Abikeskusest ja Evelyn Valtin Eesti Loomakaitse Seltsist ning Eesti Vegan Seltsist. Eelkõige keskendus vestlusring läbipõlemise teemale. Ühiselt leiti, et tähtis on enda füüsilise ja vaimse tervise eest hoolt kanda, osata märgata stressi, depressiooni ja läbipõlemise sümptomeid ning vajadusel leida tuge väljapoolt ja pöörduda professionaalse nõustaja poole.

Pärast kosutavat veganlõunasööki kogunesid kõik tagasi selleks, et moodustada kümme temaatilist kogemusringi. Räägiti ebaõnnestunud projektidest, läbipõlemisest, väljakutsetest kaasamisel, juhtimisprobleemidest, rahalistest probleemidest ja ka sellest, kuidas olla oma tegevuses mõjusam. Osalejatel aitasid kogemusi vahetada maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste nõustajad. Täpsemalt saab nende poolt igapäevaselt pakutavaga tutvuda www.makis.ee

Teiseks päeva fookuseks oli keskkonnast hooliv vabaühendus. Korraga oli oma teadmisi võimalik värskendada nii minikoolitusel kui ka elavates raamatukogudes. Koolituse viisid läbi Evelyn Valtin KÜSKist, kes rääkis, kuidas meie oma sündmusi keskkonnasäästlikult korraldame ning Raimo Matvere, kes tutvustas laulupeo, tänavatoidufestivalide ja teiste suurürituste näitel, kuidas korraldada keskonnast hoolivat jäätmekäitlust.

Elavas raamatukogus tutvustasid seda, kuidas nende organisatsioon igapäevaselt keskkonnasäästlikult toimetab Anneli Kana Kodukant Harjumaa ühendusest, Gerda Ustimenko Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Seltsist ja Triin Toomesaar Kiusamisvabast Koolist.
Kogemuspäeva lõpetas humoorikal moel kirjanik Urmas Vadi

Kogemuspäeva fotojäädvustused on üles laetud KÜSKi Facebooki lehele

Aitäh kõigile, kes aitasid kogemuspäeva korraldada ning kohapeal kaasa mõtlesid. Kohtume taas!

Lisainfo:

     Evelyn Valtin
  Rahvusvahelise koostöö toetuste ja Kodanike Euroopa programmi koordinaator
     655 6245; 513 3656
     Evelyn.Valtin[ät]kysk.ee