Maailmakoristuspäev taotleb ÜROs ametliku tähtpäeva staatust

Priit Põiklik
27. jaan. 2023


Tallinnas toimub 26.-29. jaanuarini rahvusvaheline Let´s Do It World Conference 2023, mis toob Eestisse kokku maailmakoristuse liikumise liidrid ja partnerid 180st riigist, et seada sihte ja luua positiivne pinnas maailmakoristuse kuulutamiseks ÜRO ametlikuks päevaks septembris 2023. SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital on konverentsi toimumist toetanud 12 000 euroga rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste 2022. aasta konkursi raames.

President Karis konverentsi avamas

President Alar Karis ütles konverentsi avades, et viimasel 5 aastal on liikumine suutnud kaasata peaaegu kõik riigid üle maailma. “See on suur saavutus ja võimalus – eriti kuna viimased paar aastat ei ole olnud just kõige soodsamad kodanikuaktiivsuseks”, sõnas president. Tema arvates algab iga globaalne muutus väikeste sammudega. “Hiljuti osalesin COP27 kohtumisel Egiptuses ja lõin kaasa kliimahariduse paneelis. Haridus ongi võtmetegur, ka maailma puhtana hoidmisel. Haridusest rääkides on fookus muidugi noortel, kuid ka täiskasvanuid ei saa me unustada. Let´s Do It World on üks selline platvorm, mis pakub muutust inimeste mõtlemises läbi hariduse, kliimahariduse,” sõnas Alar Karis oma sõnavõtus. Lisaks kinnitas ta, et toetab kampaaniat, et teha maailmakoristuspäev ametlikuks ÜRO päevaks.

Tallinnas toimuv konverents on koht, kuhu tulevad kokku maailmakoristuse liidrid, partnerid ja toetajad, et üheskoos maailmakoristusele veelgi suurem hoog sisse lükata. Samuti on see oluline verstapost maailmakoristuspäeva saamisel ÜRO ametlikuks tähtpäevaks.

Let’s Do It World president Heidi Solba ütles, et tema jaoks kogu ettevõtmine suur kogum ilusate südamatega inimesi, kes annavad kogu oma jõu muutmaks maailma paremaks paigaks. “Viimased kolm aastat, sealhulgas pandeemia aeg, on olnud keerulised. Mul on hea meel, et Let´s Do It World ei andnud alla. Me oleme saavutanud palju. Lõpuks algab kõik meist endist. Koosolemises, koostegemises on jõud. Teeme ära!” ütles Heidi Solba konverensi sõnavõtus.

Hääletus, kas maailmakoristuspäev saab ÜRO ametlikuks päevaks või mitte, toimub septembris ÜRO peaassambleel. Kogu 2023. aasta on oluline maailmakoristusega olla rahvusvaheliselt pildis, et tagada positiivne hääletustulemus.

Sandra Paulus

koordinaator

  • rahvusvahelise koostöö toetuste koordineerimine;