Teksti suurus

Reavahed

Kontrastsus

Seaded

Nõukogu toetas vabakonna põnevaid algatusi ja uuendas 2019. aasta taotlusvoorusid

21.10.2018

Kolmapäeval, 10. oktoobril toimunud KÜSKi nõukogu koosolek tõi taotlejatele taas häid uudiseid - lisaks sellele, et arenguhüppe taotlusvooruga suuname 2019. aastal rohkem tähelepanu ühingute eneseanalüüsile ja arenguhüpete ettevalmistusele, leppis nõukogu kokku ka kahe kodanikuühiskonnale vajaliku tugitegevuse toetamises.

Esimene neist, MTÜ Kuressaare Edukontor eestveetav algatus “Kovisioon vabasektori koostöömeetodiks”, viib vabaühendusteni arenguprogrammi kovisiooni meetodist, et aidata kaasa vabaühenduste omavahelise koostöö tugevdamisele. Nii plaanitakse pooleteise aastaga jõuda enam kui 300 vabaühenduseni üle Eesti, et tuua kokku erinevates vabaühendustes olevad teadmised ja kogemused.

Teine tugitegevus, mida hakkab ellu viima Arengukoostöö Ümarlaud, keskendub aga sellele, et vabaühendused, KOVid ja kogukonnad teaksid, mis on kestlik areng ning et vabaühendused oskaksid ja teaksid, kuidas kestlikke poliitikaid mõjutada.
 

Nõukogu kinnitas järgmise aasta esimese vabaühenduste võimekuse arendamisele suunatud taotlusvooru tingimused. KÜSKilt saab nüüdsest tuge küsida arenguvajaduste kaardistamiseks, tegevusplaani koostamiseks, et jõuda hiljem mõjusa arenguhüppeni oma tegevusvaldkonnas. Ka toetame äriplaanide ettevalmistamist, et osutada ühiskonnas vajalikke teenuseid, pakkuda kaupu. Kõigest täpsemalt kuuleb juba novembri alguses.

Teise ehk arenguhüppe tegemise ja teenuste/toodete pakkumisega alustamise vooru hõikame välja 2019. aasta kevadel.

Lisaks neile kahele teemale sai nõukogu ülevaate ka Kodanikuühiskonna programmi 2021-2030i koostamise protsessist ning TEDxLasnamäe senisest tegevusest venekeelsete elanikega. Nõukogu kinnitas ka NULA inkubaatori hanke tingimused. Hange ise on välja kuulutatud ja pakkumusi ootame hiljemalt 26. novembril kell 15.00.


KÜSKi nõukogu kavandab KÜSKi tegevust ning korraldab selle juhtimist. Nõukogusse kuulub kolm riigi ja neli vabaühenduste esindajat. Nõukogu koosoleku protokollid on avalikud ja kõigile tutvumiseks aadressil https://kysk.ee/noukogu-protokollid.