NULA inkubaatori värskeim lend tutvustab oma lahendusi

Priit Põiklik
25. okt. 2022


Neljapäeval, 27. oktoobril toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis NULA inkubaatori tänavuse hooaja lõpetamine, kus kõik kaheksa tiimi esitlevad oma lahendusi. Sündmust on võimalik jälgida Facebooki otseülekandena.

Sellel hooajal tegeleti inkubaatoris hariduse, keskkonna ja terviseteemadega. Digiõps töötas välja mudeli, mis on abiks õpetajate puuduse leevendamisel ja Noorte Vabamu – NoVa tiim arendas õpiampsude platvormi.

Sellega, kuidas kõige paremini korraldada keeruliste tekstide kõigile arusaadavaks tegemist, tegeles Arusaamise Agentuur. Kooliratas on juba asunud muutma koole rattarikkamaks ning Tuksu teise südames käivitas juba mitmenda kampaania veredoonorluse populariseerimiseks.

ReStailit muudab riideringluse stiilseks ja LeluElu aitab mänguasjad ringlema. Ajapuuduses peredel aitab täisväärtuslikke toidukordi korraldada Om Nom.

Kõik need algatused tutvustavad oma lahendusi lähemalt neljapäevasel hooaja lõpuüritusel.

Lisaks NULA meeskondadele astub lõpuüritusel üles ka Maria Rahamägi, haridusalgatuse Edumus asutaja ja juht. Maria räägib, kuidas see idee alguse sai, milliseid pöördeid on arengus tehtud ja kuhu tänaseks välja jõutud.

Neljapäeval selgub ka NULA inkubaatori tänavuse hooaja koostööpartneri ja toetaja Luminor Eesti eriauhinna saaja. NULA peaauhinna, KÜSKi poolt välja pandud kuni kolme 25 000-eurose stardikapitali saajad selguvad detsembris.

NULA on Eesti ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator, mille on käivitanud Kodanikuühiskonna Sihtkapital koostöös Heateo Sihtasutusega.. Kui sinul on idee, kuidas kriitilist ühiskondlikku probleemi lahendada – NULAst saad vajalikud teadmised ja asjatundlike mentorite nõu, kuidas ideest elujõuline lahendus kasvatada. Kuni kolm NULA algatust saavad igal aastal stardikapitaliks 25 000 eurot SA-lt Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainfo:

Katrin Arvisto
kommunikatsioonijuht
Heateo Sihtasutus

katrin@heategu.ee

Priit Põiklik

Kommunikatsioonispetsialist