NULA kaheksas hooaeg jõudis lõpule meeleolukate esinemiste ja inspiratsioonikõnedega

Priit Põiklik
3. nov. 2023


Tallinnas Telliskivi loomelinnakus asuvas Erinevate tubade klubis tutvustasid neljapäeval, 2. novembril 9 tiimi oma algatusi, mis olid NULA inkubaatori jooksul läbinud mentorite toel mitmeid töötubasid – alates probleemi uurimisest, teenusedisainist, lahenduste testimisest, kommunikatsioonist kuni tulumudelite ja raha kaasamiseni – ja mitmel juhul jõudnud täpsema probleemi sõnastuseni ning lahendamiseks vajaliku toote või teenuseni.

Milliseid probleeme lahendatakse ja mis on need tooted ja teenused > seda saab vaadata järele NULA lõpetamise salvestuselt ja NULA kodulehelt.

Luminori 3000.- eurose eripreemia pälvis Claar Education – haridusinnovatsiooniline lahendus, mis visualiseerib ja lihtsustab ühise visiooni ja koostöö teekonna, mis aitab juba täna 21 koolil viia oma õppekavad vastavusse riiklikult uuendatud õppekavadega ja viia need ellu.

Kuni kolmele algatusele pakub KÜSK 25 000 euro suurust starditoetust, mille abil NULA inkubaatoris küpsenud lahendusi käivitada ja katsetada. Starditoetust saavad algatused taotleda konkursi raames ja tulemused selguvad detsembrikuu keskel.

Inspiratsioonikõneleja Kelly Lilles ALPA Kids-ist andis omalt poolt algatuste tiimidele kaasa julguse jagada oma rõõme ja muresid ning resoluutsuse mitte alla anda: „Rääkige oma murest! Kõigile! Rääkige kümnele inimesele ja üks aitab teid! Tähistage neid väikeseid võite. Teenusel on uusi kasutajaid 10, 20, 100 – tähistage!“

KÜSKi koordinaator Marju Mäger sõnas sündmuse avamisel, et 8. NULA hooaega ja 640 esitatud ideed näitavad selgelt et Eestis on palju sotsiaalselt tundliku närviga inimesi ja aktiivne, hooliv kodanikuühiskond. KÜSKi starditoetust saanud 19st algatusest tegutseb tänaseni 16, kaks algatust on andnud oma teenuse ja toote edasi teisele tegijale. See on väga hea tulemus.

KÜSK tänab NULA inkubaatori läbiviijat ja partnerit – Heateo Sihtasutust ja NULA inkubaatori projektijuhti Agnes Kangurit, kõiki NULA sisu- ja kampaaniapartnereid – Luminor, Fontes, Veriff, Telia, Pipedrive, Eesti Päevaleht, Cargobus, Delfi, Solariscv ja CV-Online (CV.ee).

Soovime edu kõikidele algatustele ja kutsume teid üles NULA kodulehe vahendusel tutvuma, millised tooted ja teenused teie enda, teie laste, vanemate, tuttavate või töökaaslaste elust veel puudu on!

Tekst ja pildid:

Sandra Paulus

koordinaator

  • rahvusvahelise koostöö toetuste koordineerimine