NULA starditoetuse saavad sellel aastal Digiõps ja Arusaamise agentuur
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu kinnitas NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori tänavused starditoetuse saajad. Seekord valiti lahenduste hulgast välja kaks parimat, kes kumbki saavad pea 25 000 eurose starditoetuse.
DIGIÕPS MTÜ
Projekt: kvalifitseeritud aineõpetajaga reaalajas toimuvad veebitunnid Eesti koolidesse.
Digiõps viib omavahel kokku kvalifikatsiooniga aineõpetaja, kes võib asuda ükskõik millises maailma paigas, ja kooli, kus vajatakse aineõpetajat. Klassiruumis olevad õpilased kohtuvad veebitundi andva õpetajaga ekraani vahendusel. Lahendus aitab leevendada kvalifitseeritud õpetajate puudust ja vähendab kvaliteedilõhet maa- ja linnakoolide vahel.
Rahastuse summa: 24 042,00€
ARUSAAMISE AGENTUUR
Projekt: luua toimiv organisatsioon, mis teeb keerulise keele probleemi ühiskonnas nähtavaks, koolitab spetsialiste, teeb lihtsas keeles sisuloomet ja avaldab arvamusliidrina teemakohaseid artikleid.
Alates 2025. aasta suvest on digitaalne ligipääsetavus (sh info lihtsas keeles) kohustuslik kõigile toodetele, teenustele ning avaliku sektori veebisaitidele ja mobiilirakendustele. Lihtsat keelt vajavad eelkõige intellektipuudega inimesed, eesti keelt emakeelena mitte rääkivad inimesed, lugemisraskustega inimesed, eakad ja lapsed. Lihtsas Keeles on kuutasupõhine lahendus, mis teeb lihtsa keele tõlked kättesaadavaks igal Drupali või WordPressi lehel.
Rahastuse summa: 24 992,90€
Palju õnne Digiõpsile ja Arusaamise agentuurile! Loomulikult väärivad tunnustust ka teised tänavusse lõppvooru saanud algatused: Noorte Vabamu – NoVa tiim tegeles õpiampsude platvormi arendamisega. Kooliratas on asunud muutma koole rattarikkamaks ning Tuksu teise südames käivitas juba mitmenda kampaania veredoonorluse populariseerimiseks. Ajapuuduses peredel aitab täisväärtuslikke toidukordi korraldada pilveköök Om Nom. Leluelu paneb mänguasjad ringlema ning ReStailit teeb riideringluse mugavaks.
NULA inkubaator on ühiskondlikke algatusi aidanud ellu viia juba seitse aastat. Igal aastal korraldatakse konkurss, kus kodanikuühiskond saab esitada ideid, millega läbi innovatiivsete lahenduste elu Eestis või terves maailmas paremaks muuta.