Rahvuskaaslastest noorte erialastipendiumi saaja Cathy Sommer: hea on vaadata maailmas ringi, aga siis hakkad ikka kiikama tagasitulekuvõimaluste poole

Priit Põiklik
12. sept. 2023


KÜSKi koordinaator Sandra Paulus ja stipendiaat Cathy Sommer.

Välisministeerium koostöös KÜSKiga andis tänavu teist korda välja stipendiume, mis on mõeldud välismaal sündinud või seal pikalt viibinud rahvuskaaslastest noortele erialapraktika sooritamiseks Eestis.

Sel aastal on üks stipendiumisaajatest Cathy Sommer, kes tegi praktika Pärnus Estonia spaas.

Tema huvi  Alexanderi tehnika vastu viis teda pikkadeks aastateks õppima välismaale. Praktika raames sai ta sel suvel Pärnus Alexanderi tehnikat tutvustada, praktiseerida ja oma oskusi lihvida. Cathy ongi pärit Pärnust.

„Ma läksin Alexandri tehnikat õppima 2017. aastal New Yorki ja Londonisse pärast Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala lõpetamist. Ja tundub, et nüüd on vaikselt hea aeg tulla tagasi ja Eestis tutvustada, millega ma siis vahepeal tegelenud olen,“ ütleb Cathy.

Cathy soovitab teistelgi Eesti noortel vahepeal rännata ja ära käia, et maailma näha ning uusi kogemusi saada.

„Eks sellepärast ma ikkagi nii pikaks ära jäin, et rohkem kogemusi saada, aga see tagasitulemise moment on tegelikult väga magus. Välismaal elamine ja õppimine pakub stiimuleid, pakub värskust, uudsust, mida kodukeskkonnast ei leia. Võõras keskkonnas elamine annab võimaluse kõike teise pilguga näha,“ jutustab Cathy.

Samas ütleb ta, et ühel hetkel saab nagu küllalt nendest stiimulitest, et juba on kogetud ka, tegelikult hakkab juba korduma see enda proovilepanek ja siis tekib tema arvates tunne, et nüüd tahaks tulla ja tagasi anda Eestile. Meie tänavune stpiendiaat lisab, et need asjad, mida ta välismaalt otsis, neid ei peagi Eesti talle pakkuma ja ei saagi.

„Aga nüüd saan mina tegelikult ju tulla ja tagasi anda,“ rõõmustab Cathy.

Kuna stipendiumiprogrammi raames pidi Cathy endale praktikakoha ise leidma, siis sellega tal vedas. „Ma kirjutasin päris mitmele spaale siin Pärnus. Sain ka kohe vastused. Kuna neile on ju positiivne ja tore, et keegi tuleb pakub midagi uudset, siis nad olidki kohe nõus ja siis ma valisin Estonia spaa,“ sõnab Cathy.

Kõnealune Alexandri tehnika on mõeldud nii kehale kui meelele, aitab parandada seljavalu, õlavalu, õlavöötme ja kaelavalu, see on ka hea pingepeavalude vastu

„Minu tehnika aitab läbipõlemise, ärevuse ja stressi korral. Ta leevendab sümptomeid, ütleme nii,“ on Cathy veendunud.

Kuidas aga välisministeerium ja KÜSKI stipendiumiprogramm Cathyt aidanud on?

„Stipendium on andnud mulle kindlustunde selleks suveperioodiks, kus ma olen saanud rahulikult keskenduda tööle. Kuna ma olen vabakutseline ka praegu Šotimaal Edinburghis, siis see on olnud korraks selline hingetõmbehetk ja väga mõnus on olnud lihtsalt tööd teha ja andnud enesekindluse, et hea on käia ära ja näha ilma, aga hea on olla eestlane ja kiigata kodumaale tagasitulekuvõimaluste poole,“ ütleb Cathy.

Priit Põiklik

kommunikatsioonijuht