SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu valis järgmiseks neljaks aastaks sihtasutuse juhatuse liikmeks Tiina Oraste

Priit Põiklik
24. apr. 2024


SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) nõukogu esimees Aage Õunap ütles otsust kommenteerides, et sihtasutus vajab võimekat juhti, kes viib edukalt ellu KÜSKi eesmärke. Aage sõnul nägi nõukogu Tiina Orastes potentsiaali anda kogukondadele ja vabaühendustele võimendus kodanikühiskonnas aktiivselt osaleda ja olulistel teemadel kaasa rääkida. „Uus juht võtab KÜSKi üle heas seisus, senine juhatuse liige Anneli Roosalu on neli aastat vedanud sihtasutust õiges suunas – kodanikuühiskonna kaasamisele ja koosloomele suunatult. Soovime nõukogu poolt Tiinale jõudu ja õigeid valikuid KÜSKi professionaalse meeskonna juhtimisel,“ ütles Aage Õunap.

Siseminister Lauri Läänemets ütles, et tal on hea meel, et KÜSKi juhina alustab Tiina Oraste. „Olen kindel, et Tiina eestvedamisel muutub KÜSKi roll kogukonnakeskse valitsemisviisi edendamisel ja kogukondade aktiivsuse tõstmisel veelgi olulisemaks. Tiina varasem töökogemus ja suhtlusvõrgustik eri asutustest, millest enamik on tihedalt kodanikuühiskonnaga seotud, aitab KÜSKil saavutada seatud eesmärke ning toetada meeskonna ja organisatsiooni arengut,“ märkis Läänemets.

Tiina Oraste on sündinud 2. oktoobril 1962 Abja-Paluojal, ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi pedagoogika ja algõpetuse metoodika erialal, töötanud õpetajana, olnud Järvamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor, Järva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhatajana, 2006–2009 Riigikogu XI koosseisu liige, 2009-2014 Järva maavanem, viimati töötas Järva valla abivallavanemana.

KÜSKi senise juhatuse liikme Anneli Roosalu 4-aastase tähtajaga leping lõpeb 3. mail. Uueks perioodiks Anneli juhatuse liikmeks ei kandideerinud. Tiina Oraste asub KÜSKi juhtima alates 6. maist. KÜSKi juhib üheliikmeline juhatus.

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital on 2007. aastal valitsuse otsusega moodustatud eraõiguslik sihtasutus, mille asutajaõiguste teostaja on siseministeerium. KÜSKi missioon on olla toetus-, arendus- ja tugikeskus, mis jõustades vabaühendusi tugevdab kogukondi ja kodanikuühiskonda. 2020. aastast asub KÜSKi kontor Viljandi riigimajas.

Täiendavat infot jagab KÜSKi nõukogu esimees:

Aage Õunap

Vabaühenduste esindaja

Teate edastas:

Priit Põiklik

kommunikatsioonijuht