Tallinnas toimub KÜSKi toel rahvusvaheline Green Habito aastakonverents

Priit Põiklik
26. mai 2023


Sillamäe Lastekaitse Ühing (SSCW) korraldab 25.-28. maini Tallinnas rahvusvahelise Green Habito aastakonverentsi „Civil Society Ideas for the sustainable green future of Europe”. KÜSK toetab sündmust rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuse konkursi raames 12 000 euroga.

Green Habito rahvusvaheline võrgustik loodi aastal 2019. eesmärgiga toetada ÜRO jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamist. See rohelise tuleviku võrgustik ühendab vabaühendusi, noorteühendusi, keskkonna- haridus- ja kultuuriarutusi, sotsiaalseid ettevõtteid jm, kokku 37 ühendust 15-st Euroopa Liidu riigist, Islandilt, Norrast ja Suurbritanniast.

Aastakonverentsi teemad tänavu on:

  • kliimamuutus ja keskkonnakaitse;
  • kodanikuühiskond, riik ja ettevõtted ringmajanduse järgmisele tasandile viijana;
  • tarbimisharjumused ja säästliku elustiili integreerimine neisse;
  • kodanikuühiskonna roll rohepöörde arengu jõustamisel.

Konverentsi saab live-is jälgida SSCW Facebooki lehelt siit: https://www.facebook.com/SSCW.ESTONIA

Konverentsi avas Tuneesia diplomaat Hatem Atallah, kes on olnud Anna Lindh´i Fondi tegevdirektor.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma juhatas konverentsi sisse mõttega: „Sõjal on tohutu mõju keskkonnale ja kliimale. Peaksime mõistma, et on otsene ja kaudne mõju – kaudset mõju tajume palju hiljem. Inimesed ja keskkond on sellest kõige enam mõjutatud. Keskkond ei ole midagi, millest saame hoolida ainult headel aegadel. See on keskse tähtsusega, see on must-have, mitte nice-to-have.

Seejärel tutvustas keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma koostamisel olevat keskkonnavaldkonna arengukava KEVAD 2030.

Lisainfot sündmuse kohta loe siit: conference.sscw.ee.

Sandra Paulus

koordinaator

  • rahvusvahelise koostöö toetuste koordineerimine;