Tule ja osale üleeuroopalisel veebisündmusel CONSENT ehk NÕUSOLEK

Katre Tamm
16. veebr. 2024


1. märtsil 2024 kella 11-17 (Eesti aja järgi) toimub ingliskeelne veebisündmus CONSENT, mis kutsub haridustöötajaid, lapsevanemaid ja noori arutlema ja kõnelema teemal turvalised ja nauditavad intiimsuhted. Sündmust korraldab üleeuroopaline koduvägivalla ennetamise võrgustik (WWP EN).

Sündmusel esinevad rahvusvahelised eksperdid, kes tutvustavad pooleteist aastat kestnud CONSENT projekti tulemusi ja järeldusi.

Projekti eesmärk on edendada tervislikku seksuaalkäitumist ja ennetada seksuaalset väärkohtlemist (sh virtuaalset väärkohtlemist) noorte seas.  Paneeldiskussioonides keskendutakse väljakutsetele, mis on seotud vanemate ja haridustöötajate kaasamisega sellesse teemasse, laste turvalise nutiseadme kasutamisega ning kuidas noored ise saavad oma osalemisega muuta tegevuskeskkonda turvalisemaks.  

Kahe-aastase projektitöö tulemusena on valminud mahukas töökohver (inglise, hispaania, itaalia, saksa ja rootsi keeles), kus erinevatel asutustel, IT-ettevõtetel ja poliitikakujundajatel on võimalik leida materjale, kuidas maandada ja kõrvaldada riske internetis, mis on seotud alaealiste seksuaalse kuritarvitamisega. Tutvu töökohvriga siin. 

Veebisündmus on osa mahukast CERV projektist, mis sai toetust 2021. aastal toimunud DAPHNE taotlusvoorust. Projekti kogueelarve on pisut üle poole miljoni euro ja konsortsiumisse kuulub kuus partnerit neljast erinevast Euroopa riigist. Projekt algas 2022. aasta veebruaris ja kestab kuni märtsini 2024. Vaata projekti lisainfot Funding and Tenders lehel siit.

Veebisündmusel CONSENT osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerimine, mida saad teha siin.

Vaata projekti videot, mis tutvustab teismelistele, mis on NÕUSOLEK (inglise keeles CONSENT) teejoomise kaudu.

Uudise koostas:

Katre Tamm

koordinaator

  • kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmi koordineerimine