Vabatahtlike inspireeriti tunnustussündmusel lapsi ja noori kaasama 

Sigrid Koorep
27. jaan. 2026


Möödunud reedel tunnustati Võru HUUBi, Võru Lastefestivali, Nuti-Võluri robootika huvikooli ja Võru pärimustantsu festivali vabatahtlikke, kes on pühendunult panustanud nende organisatsioonide tegevusse. Sündmuse inspiratsioonikõnelejaks oli kutsutud teiste hulgas ka Kodanikuühiskonna Sihtkapitali projektijuht Leana Liivson, kes rääkis nii KÜSKI tegevusest laiemalt kui ka oma vastutusvaldkonnast – noorte kaasamisest vabaühenduste ja kogukondade tegevusse. 

Liivson märkis, et kuigi ta oli sündmusele kutsutud inspiratsioonikõnelejana, inspireeris teda ennast eelkõige keskkond, kuhu ta sattus. „Seal oli näha elukaareülest koostööd ja kaasamist – eakate klubi tegutses ja noored olid kohal. See kõik kokku oligi justkui metafoor sellest, kuhu tahaksime noorte kaasamise projektiga jõuda,“ sõnas ta. 

Liivsoni eestvedamisel ellu viidava projekti „Kodanikuühiskonna mõju suurendamiseks ja arengu toetamiseks“ üheks eesmärgiks on muuhulgas arendada ka avaliku sektori, erasektori ja vabakonna partnerlust kohalikul tasandil ning tõsta laste ja noorte teadlikkust ühiskonnas toimuvast ja nende oskust aktiivselt kaasa rääkida, arendades vabaühenduste oskusi lapsi ja noori kaasata. 

KÜSKi projektijuht Leana Liivson Võrus vabatahtlike tänusündmusel esinemas. Foto: Aigar Nagel

Oma projektist rääkides tõi Liivson Võrus esmajärjekorras esile, et lapsi ja noori tasub kaasata juba varakult, ning ilmestas seda vahvate näidetega lasteaedade põnnikogudest. „See on hea näide sellest, kuidas päriselt ongi võimalik anda lastele signaal, et nemad võivad otsustada ja oma arvamust avaldada juba varakult,“ lausus ta. Lisaks jäid kohtumisest kõlama ka edasised koostöömõtted, näiteks Rõuge piirkonnaga. 

Võrumaa tänusündmusel rõhutati, et vabatahtlikud on inimesed, kelle toel sünnivad ideed, algatused muutuvad tegudeks ning kes oma energia ja pühendumusega hoiavad kogukondi elujõulisena. 

Vabatahtlike tunnustussündmuse korraldamist toetas Võrumaa Arenduskeskus. 

Fotograaf: Aigar Nagel

Rohkem pilte näeb siit.