Vaikuseminutid, Topsiring ja Kogukonnakool said 25 000 eurose starditoetuse

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
4. okt. 2016


KÜSKi nõukogu otsustas, et Nupukate lahenduste (NULA) konkursil osalenud seitsmest uudsest lahendusest toetatakse kolme ideed 75 000 euroga.
 
Vaikuseminutid, Topsiring ja Sihtasutus Kogukonnakool koos veel nelja algatusega osalesid läbi suve Heateo Sihtasutuse poolt korraldatud inkubaatoris, kus arendati kogenud koolitajate ja mentorite abiga oma lahendust edasi. KÜSKi poolt välja antud toetused annavad algatustele võimaluse aasta jooksul liikuda lähemale idee ellu viimisele.
 
Vaikuseminutite meeskonna eesmärgiks on tuua Eesti koolidesse laste teadlikkust kasvatavad enesejuhtimise harjutused, et parandada õpilaste keskendumisvõimet, stressiga toimetulekut ning vähendada ka sõltuvusprobleeme ja kiusamist.
 
Topsiringi missiooniks on asendada avalikel üritustel ja linnatänavatel ühekordsed joogitopsid vastupidavate ja pestavatega korduvkasutatavate topsidega. Suvel võis nende topse näha juba nii Viljandi folgil, Arvamusfestivalil kui ka Joogafestivalil.
 
Kogukonnakool on algatus, mille raames luuakse Eestisse uut tüüpi kool. Kogukonda kaasavat ja seeläbi paremini laste kodanikuaktiivsust ja sotsiaalseid oskusi arendava kooli mudelit testitakse esmalt Kalamajas ning seejärel pakutakse ka teistele koolidele üle Eesti.
 
„Väga vahva, et meie esmakordsest konkursist võrsus nii mitu head ühiskondliku probleemi lahendamise mõtet, millele rõõmuga hoogu anda,” kommenteeris KÜSKi toetusprogrammide juht Mari-Liis Dolenko. “Neis kõigis ettevõtmistes on ühiskonnas positiivse muutuse loomise tahe, mõeldes kas keskkonnasäästlikkusele või meie laste kasvatamisele elurõõmsateks ja avatud kodanikeks. Tugevad eestvedajad ja läbimõeldud mudelid uute lahenduste katsetamiseks võlusid KÜSKi nõukogu,“ lisas Dolenko.
 
“Uuenduslike ideede toetamiseks loodud inkubaatori käivitamine oli Heateo Sihtasutuse jaoks tore väljakutse. Võimalus töötada inspireerivate meeskondadega, mis pakuvad lahendusi olulistele probleemidele Eesti ühiskonnas innustas ka meid endid,” sõnas Pirkko Valge Heateo Sihtasutusest. Pirkko Valge sõnul loodavad nad, et Nupukate lahenduste konkursi ja inkubaatori mudel muutub selleks mootoriks, mis toob uusi ideid ja tegijaid ühiskondlikke probleeme lahendama.
 
Nupukate lahenduste konkurssi ning inkubaatorit korraldas KÜSK koos Heateo Sihtasutusega esimest korda. Ideid laekus kokku 85, millest 7 said võimaluse osaleda Heateo korraldatud inkubaatoris. Inkubaator toimus koostöös kogenud praktikutega, kes panustasid nii koolitustesse kui ka pakkusid osalejatele mentorlust. Kõik osalenud algatused on lubanud oma lahenduse arendamisega jätkata ka pärast inkubaatori lõppu. Uude inkubaatorisse kandideerimine algab 2017. aasta alguses.
 
Lisainfot inkubaatorist ning konkursist leiad www.lahendus.kysk.ee