Võru maakonnas tunnustati kogukonna eestvedajat ja noorte kaasajat Emil Aništšenkot

Priit Põiklik
4. dets. 2023


Foto: erakogu (Facebookist)

Novembrikuu lõpus jagati Setomaal uhiuues Ilmaveere keskuses Võru maakonna ettevõtlikele inimestele ja organisatsioonidele tunnustusi. Teiste seas valiti Võrumaa aasta noorte kaasajaks 2023 Emil Aništšenko.

Emil on KÜSKi 2023. aasta kogukonna eestvedaja stipendiumi saaja. Ta on seadnud stipendiumi eesmärgiks enese harimise, mille tulemusena tekib kogukonnas mõtestatud tegevuskava ja järjepidev kogukonna juhtimine ning kogukonna liikmete arv kasvab.

Emili aktiivsus noortetöös kasvas välja õpilasesinduse tööst Parksepa Gümnaasiumis. Ta on Võru linna patrioot, volikogu liige ja noortekomisjoni esimees. Tema algatusel loodi Võrru HUUB MTÜ, kuhu teised ettevõtlikud noored saaksid koonduda. Lisaks on ta läbi aastate olnud korraldajaks mitmetele teistele suursündmustele nagu Võru kesköökoss ja gümnasistide ball.

Emil ütles, et uudis oli meeldiv ja üllatav, tore ja mõõmus, et teda kogukonnas on märgatud ja et on inimesi, kes arvavad, et ta väärib sellist tunnustust.

„Noorte kaasamiseks püüan toimetada alati koos noorte endiga. Kui on hea idee, tuleb see visata õhku ja kui noored püüavad selle kinni, siis järelikult see idee noortele istub ning me koos teemegi selle teoks. Kui visata õhku idee, mis jääb sinna „rippuma“ ja keegi ei haaku, järelikult ei olnud ideel nii palju jumet, et seda teoks teha. Noored oskavad valida. Nad valivad need ideed, mis neid kõnetavad,“ on Emil veendunud.

Ta rõhutas, et tööd noortega ei saa teha teisiti, kui noori kuulates ja tajudes, mis neile päriselt huvi pakub.

Aasta noorte kaasaja nimetus antakse välja vabaühendusele või isikule, kes on oma tegevustesse aktiivselt kaasanud Võru maakonna noored ning pühendanud aega noorte arendamisele ja toetamisele. Andes noortele vastutust ja uusi kogemusi edendab ta noorte aktiivset osalust kodanikuühiskonnas.

Soovime KÜSKi poolt samuti Emil Aništšenkole palju õnne ja edu ettevõtmistes!

Fotosid sündmuselt vaata Võrumaa Arenduskeskuse Facebooki lehelt.

Foto: erakogu (Facebookist)

Priit Põiklik

kommunikatsioonijuht