Võsul toimub KÜSKi toel noorte geograafide Euroopa katusorganisatsiooni kongress

Priit Põiklik
4. mai 2023


Läänemeri on oma omadustelt nagu üks suur järv, millest 97 %-l esineb ökoloogilisi probleeme, millest omakorda 12 % on tõsised? 24/7 andmeid edastavad satelliidid aitavad igapäevaselt olukorda monitoorida, hinnata ja parandada.

Miks me sellest räägime? Sest praegu leiab aset EGEA-Tartu korraldatud noorte geograafide ja geofraafiahuviliste katusorganisatsiooni – EGEA Euroopa – kongress Võsul.

EGEA-Euroopal on 75 allüksust 36 riigis, üks neist EGEA-Tartu. 👉Tänavusel Eestis toimuval kongressil „North and Baltic Regional Congress 2023 (NBRC 2023) – Baltic Sea(l) (Põhja- ja Baltimaade Regiooni kongress)“ õpitakse koos paremini tundma Läänemere keskkonnaprobleeme ning omandatakse praktilisi oskuseid töötubades selleks, et neid efektiivsemalt lahendada.

Sealhulgas õppis sündmust külastanud KÜSKi koordinaator Sandra, kuidas satelliitide abil tehtud kaugseirega tuvastada klorofülli sisaldust Läänemeres.

Geograafiatundengeid- ja huvilisi on kohal mitmest erinevast riigist. Kõrgelt väärtustatakse võimalust võrgustiku liikmena vahetada mõtteid ja kogemusi, ning ka pärast akadeemiliste õpingute lõppu jätkata aina areneva huvi ja teadmiste panustamist oluliste keskkonnaprobleemide lahendamisse.

EGEA-Tartust ja nende tegemistest loe lähemalt siit: https://www.egea.ee/wordpress/

Kongress toimus 05.05.2023 – 06.05.2023 Lääne-Virumaal, Võsul.

Lisainfo kongressi kohta: Agnes Rosenberg (projektijuht, EGEA-Tartu), rosenberg.agnes1@gmail.com

KÜSK toetab kongressi korraldamist läbi rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuse konkursi.

Sandra Paulus

koordinaator

  • rahvusvahelise koostöö toetuste koordineerimine;