​NULA ehk NUpukate LAhenduste inkubaator on Eesti parim ettevõtluse edendaja 2021

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital -
20. mai 2021


Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2021“ žürii valis võitjateks NULA inkubaatori ja algatuse Forwardspace.
 
Žürii tõi NULA inkubaatori puhul esile süsteemset ja struktureeritud lähenemist majanduslike, sotsiaalset ja ka keskkonnaalaste mõjude saavutamisel ning tegevuste jätkusuutlikkuse rõhutamist ning olulisi mõjusid tegevusvaldkonnas.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja Anneli Roosalu ütles uudist kuuldes: ”Vägev! Tähelepanuväärne on just see, et NULA inkubaator on saanud tunnustuse teiste nii väärikate ja oluliste kandidaatide seas.”
 
NULA inkubaatori toel ja kaasabil on mitmed algatused aastate jooksul arenenud ja saanud tõsisteks teenusepakkujateks. Anneli Roosalu sõnul on nüüd suur väljakutse ja võimalus minna Eestit NULA projektiga esindama Euroopasse, sest konkurss oli Eesti-siseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade võistlusel.
 
„See, et NULA jõudis võiduni just ettevõtluse edendamise konkursil, on samuti märkimisväärne, sest tavaarusaamas ei ole ju vabaühenduste ja kodanikuühiskonna funktsioon niivõrd otseselt seostatav ettevõtlussektoriga, kuid see konkursivõit kummutab selle arvamuse – ka vabakond, vabatahtlikud ja kogukonnad võivad ja peavadki olema ettevõtluse edendajaks Eestis. NULA tiiva all kasvanud algatused on viinud selleni, et vabaühenduste inimesed on tegijad ka ettevõtlusvaldkonnas. See aitab tõsta vabakonna partnerina riigi, kohalikule omavalitsuse ja kogu ettevõtlussektori jaoks ka teise valgusse,” märkis Anneli Roosalu.
 
Konkurss „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2021“ toimus sel aastal juba 15. korda ning on ühtlasi Eesti-siseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile. Konkursi eesmärk on välja selgitada, tunnustada ja üldsusele tutvustada Eesti parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi.
 
Viis lõppvooru pääsenud projekti olid: ESA BIC – Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (Tartu Teaduspark), Haridusprogramm Ettevõtlik Kool (MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused), Forwardspace (MTÜ Forwardspace), NULA inkubaator (Heateo Sihtasutus ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital) ja sTARTUp Day ärifestival (MTÜ sTARTUp Day).
 
Auhinnad NULAle ja Forwardspace ´ile antakse üle oktoobris toimuval Ettevõtluse auhindade galal. Euroopa finaal toimub tänavu novembris Ljubljanas.
 
Žüriisse kuulusid Sille Kraam (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Sigrid Harjo (EAS), Evelyn Sepp (Teenusmajanduse Koda, CRW OÜ), Maarika Truu (Startup Estonia), Mait Palts (Kaubandus-Tööstuskoda), Kaia Sarnet (Rahandusministeerium) ja Tiit Elenurm (EBS).
 
NULA inkubaator on SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse poolt 2016. aastal loodud Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator. Inkubaatori eesmärk on kasvatada algatusi, mis lahendavad teravaid ühiskondlikke probleeme. Sellel aastal startis NULA juba kuuendat hooaega. Poole aasta pikkuse tasuta koolitus- ja arendusprogrammi käigus aitab NULA kasvatada algsetest ideedest toimivad lahendused. Õpitakse algse idee testimist lean-meetodil, teenusedisaini, mõju mõõtmist, aga ka eelarvestamist ja kommunikatsiooni. See kõik toimub oma ala tippspetsialistidest koolitajate ja mentorite käe all (eelmisel aastal olid mentorid nt Veriffist, Pipedrive’ist ja Playtechist). Kolmel parimal algatusel on võimalik saada kuni 25 000 euro suurune stardikapital idee elluviimiseks.
 
Loe lähemalt uudist MKMi kodulehelt.
NULA inkubaatorist soe siit.

Priit Põiklik

kommunikatsioonijuht