Ainulaadse NULA arenguprogrammi lõpetas kaheksa värsket ühiskondlikku algatust

Priit Põiklik
2. nov. 2022


NULA inkubaatori seitsmes hooaeg on lõppenud – Eesti ainsa üksnes ühiskondlikele algatustele mõeldud arenguprogrammi läbis täismahus kaheksa värsket algatust.

KÜSKi juhataja Anneli Roosalu. Foto: Raul Mee

Sellel hooajal tegeleti inkubaatoris hariduse, keskkonna- ja terviseteemadega. Digiõps töötas välja mudeli, mis on abiks õpetajate puuduse leevendamisel ja Noorte Vabamu – NoVa tiim tegeles õpiampsude platvormi arendamisega. Sellega, kuidas kõige paremini korraldada keeruliste tekstide kõigile arusaadavaks tegemist, tegeles Arusaamise Agentuur. Kooliratas on asunud muutma koole rattarikkamaks ning Tuksu teise südames käivitas juba mitmenda kampaania veredoonorluse populariseerimiseks. Ajapuuduses peredel aitab täisväärtuslikke toidukordi korraldada pilveköök Om Nom. Leluelu paneb mänguasjad ringlema ning ReStailit teeb riideringluse mugavaks.

Millised neist saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt 25000eurose stardikapitali, selgub novembri lõpus. Luminori 3000eurose eripreemia ja lisaauhinna saajad kuulutati välja aga juba hooaja lõpuüritusel.

“Meil on hea meel, et saime omalt poolt NULA-le hoogu anda ja toetada nii sotsiaalse ettevõtluse arengut Eestis. Sellest inkubaatorist on seitsme aasta jooksul saanud stardi juba mitmed Eesti elu edendavad algatused ning rõõm oli näha suurt kandideerijate tungi ka sellel kevadel,” sõnas Marjan Savtšenko, Luminori SME ärisuuna juht. “Meie töötajad otsustasid anda 3000-eurose Luminori eripreemia Digiõpsile, mis leevendab teravat õpetajate puudust Eestis. Samuti soovime uurida koostöös Arusaamise Agentuuriga, kuidas me saaks oma pangateenuseid muuta erinevatele ühiskonna gruppidele arusaadavamaks.”

Digiõps MTÜ pakub digitaalseid reaalajas toimuvaid kontakttunde koolides, aga ka eraviisiliselt täiendavat toetust vajavatele õpilastele. Ettevõtmise taga on neli haridusvaldkonnas väga kogenud naist – Pille Laine, Bianka Makoid, Margot Semilarski ja Anneli Vetka – kes on pühendunud sellele, et kvaliteetne haridus oleks kättesaadav ka Eestimaa kõige kaugemas nurgas. NULA inkubaatori suurima väärtusena tõid nad esile erinevate lektorite töötoad, kust sai võtta kaasa uusi teadmisi. “Eriti hinnaliseks peame Fontese tiimianalüüsi, et parimal moel meeskonnaliikmete potentsiaali tulevikus ära kasutada,” tõid Digiõpsi eestvedajad välja. “NULA programmi raames sättisime väga konkreetseks oma sihtrühmad ning tee, kuidas nendeni jõuda. Meie tänu kuulub ka teistele osalejatele, kellega koos teemasid arutasime ja analüüsisime,” lisasid nad.

NULA inkubaator on ellu kutsutud, et aidata nutikalt lahendada mistahes ühiskondlikke murekohti. Sama oluline on inkubaatori roll tulevaste sotsiaalsete ettevõtjate koolitamisel, et neil oleks olemas oskused ja teadmised, kuidas probleeme mõjusalt lahendada. NULA inkubaatori tegevusi korraldab Heateo Sihtasutus koostöös oma ala asjatundjatest koolitajate ja mentoritega. Programmi läbiviimist rahastab ja parimate algatuste stardikapitali paneb välja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

• Galerii lõpusündmuselt (fotode autor Raul Mee): https://flic.kr/s/aHBqjAd4JD
• Algatuste esitlused NULA lõpusündmusel: https://fb.watch/gvfWKbme8g/ (NB! tehnilistel põhjustel algab salvestus poole pealt. Vabandame!)
• Algatuste kirjeldused NULA kodulehel: https://nula.kysk.ee/algatused

Vahendatud Heateo Sihtasutuse pressiteadet

Lisainfo:

Agnes Kangur
NULA inkubaatori projektijuht
Heateo Sihtasutus
516 0758, agnes@heategu.ee